fallback

Доларът се насочва към най-лошия си месец от началото на 2018 г. насам

Апетитът за риск на инвеститорите и възстановяването на борсово търгуваните стоки оказват най-силен натиск върху щатската валута

11:23 | 26.07.20 г.

След като доларът поскъпна през март заради търсенето му като валута убежище, сега зелените пари се насочват към най-лошия си месец от началото на 2018 г. и много стратези смятат, че разпродажбите ще продължат, пише Bloomberg.

Отрицателните реални лихвени проценти в САЩ, безмислостното разпространение на коронавируса и подобряването на желанието за риск по света са сред причините инвеститорите да се откажат от дългите си позиции в зелено.

Индексът Bloomberg Dollar Spot към 24 юли отчита спад за месеца с 2.4%.

Ето и мненията на стратезите по темата:

Standard Chartered

Разпродажбите на долари продължават по време на американската сесия през последните няколко дни, което е лош сигнал за валутата. Това означава, че американските мениджъри на активи са мечи настроени за зелените пари.

Royal Bank of Canada

Възстановяването на борсово търгуваните стоки е сред причините за натиска върху долара, тъй като корелацията между двете е негативна през по-голямата част от последните две години.

Wells Fargo

Доларът вероятно ще поевтинее след заседанието на Федералния резерв през следващата седмица, въпреки че се очаква паричната политика да остане непроменена.

Bank of America

Стратезите на банката повишиха целта си за двойката евро/долар до края на годината до диапазона от 1.08 – 1.05 долара. Основната причина за по-слабия щатски долар остава силния апетит за риск, особено към американския пазар на акции. Въпреки това от Bank of America запазват позитивното си виждане за зелената валута най-вече заради отрицателните перспективи за световната икономика.

Още новини четете на сайта на Bloomberg TV Bulgaria

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 04:48 | 14.09.22 г.
fallback