Седмицата се очертава като по-спокойна в сравнение с предходната по отношение на очакваните макро данни, но все пак във фокуса на пазарите ще са продажбите на дребно във Великобритания и бзинес активността в сектора на услугите и в промишлеността в редица държави.
В понеделник, 17 септември, ще бъде публикуван индексът на потребителските цени в еврозоната през август. Консенсусната прогноза на пазара е за запазване на досегашното ниво от 2%.
По-късно ще излезе месечния доклад на Германската централна банка.
Денят е почивен за Япония.
Във вторник, 18 септември, Австралийската централна банка ще побликува доклада от последната си среща.
В Канада на фокус са продажбите в промишлеността през юли.
В сряда, 19 септември, Япония ще обяви актуални данни за търговския баланс на страната през август.
Пазарите очакват и решението на Японската централна банка за лихвите в страната, като предварителните очаквнаия са за запазване на досегашното ниво от 0,10%.
Във Великобритания на ред е на индексът на потребителските цени за август, като на годишна база се очаква забавяне на растежа до 2,4% спрямо отчетените 2,5% през предходния месец.
В САЩ ще излязат редица макро данни, сред които разрешителни за строеж през август, текущата сметка за второто тримесечие на годината, запаси от суров петрол и други.
В четвъртък, 20 септември, Бразилската централна банка по всяка вероятност ще запази основната си лихва без промяна на ниво от 6,5%.
В Нова Зеландия ще излязат данни за БВП през второто тримесечие на годината. Очакванията са за ускоряване на растежа до ръст от 0,7% спрямо 0,5%, отчетени през първите три месеца на годината.
В рамките на деня ще излезе и решението на Швейцарската централна банка, като спрямо предварителните прогнози няма да има промяна в досегашното ниво от -0,75%.
Във Великобритания ще бъдат публикувани данните за продажбите на дребно в страната през август.
В САЩ ще излязат актуални данни за броя на заявленията при безработица.
В края на деня с решение за лихвите ще излезе и централната банка на Южна Африка.
Денят е почивен за Индия.
В петък, 21 септември, на фокус е индексът на мениджърите по поръчките в сектора на промишлеността за септември в редица държави – Япония, Франция, Германия, еврозоната и САЩ. Съответно данни ще има и за индекса на мениджърите по поръчките в сектора на услугите за Франция, Германия, еврозоната и САЩ.
Във Франция БВП за второто тримесечие според предварителните прогнози ще запази нивото си на растеж от 0,2%.