С особен интерес ще бъде проследена през тази седмица срещата на Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК), както и редица важни макроданни от различни точки на света.
В понеделник, 18 юни, в Япония бяха публикувани данни за търговския баланс през май на страната, както и за вноса, и за износа. Според тях износът на страната расте с най-бързи темпове от четитри месеца насам благодарение на увеличените доставки на автомобили, части за автомобили и полупроводници, което показва, че търсенето в световен мащаб се засилва.
Русия ще обяви тримесечни резултати за изменението на БВП на годишна база. Консенсусната прогноза на пазара е за запазване на досегашния ръст от 1,3%.
Пазарите в Хонконг и Китай няма да работят в първия ден от седмицата.
Във вторник, 19 юни, Австралийската централна банка ще представи доклада от последната си среща.
В САЩ ще излязат данни за разрешителните за строеж през май.
В сряда, 20 юни, в Германия ще бъде публикуван индексът на цените на производител за май. Очаква се да бъде отчетено забавяне на темпото до 0,3% спрямо 0,5%, отчетени през април.
Русия ще публикува продажбите на дребно в страната, както и делът на безработицата.
В САЩ ще излязат редица икономически данни, сред които продажби на съществуващи жилища през май, запаси от суров петрол и други.
Бразилската централна банка по всяка вероятно ще излезе с решение за намаляване на основната лихва в страната от 6,50% до 6,25%.
В четвъртък, 21 юни, ще бъдат публикувани данни за БВП на Нова Зеландия за първото тримесечие на годината. Предварителните прогнози сочат забавяне на темпа на растеж на икономиката до 0,5% на тримесечна база спрямо 0,6% през последното тримесечие на 2017 г.
Швейцарската централна банка се очаква да обяви решението си за паричната политика на страната, като по-всяка вероятност ще бъде запазена отрицателна лихва от 0,75%.
В рамките на деня ще се проведе и срещата на Английската централна банка. Пазарите очакват основната лихва да бъде запазена на ниво от 0,50%.
В САЩ ще излязат данни за броя на молбите при безработица.
За четвъртък и петък е насрочена срещата на Организацията на страните износителки на петрол.
В петък, 22 юни, във Франция ще излязат данни за БВП за първото тримесечие, индекс на мениджърите по поръчките в сектора на промишлеността и услугите.
Данните за Германия, които се очакват, са за индекса на мениджърите по поръчките в сектора на промишлеността и услугите. Същите показатели ще бъдат публикувани по-късно за еврозоната и САЩ.
Седмицата ще приключи с последните актуални данни за продажбите на дребно в Канада.