fallback

България се нуждае от повече мечтатели като Мъск

Да бъдеш предприемач е начин на мислене, твърди д-р Реджи Чандра, главен изпълнителен директор на Rhythm Engineering

08:18 | 15.10.18 г. 3

В България има множество инвестиции и много венчър капиталисти. Впечатляващо е желанието на предприемачите да се учат, да се развиват, а не просто да взаимстват вече работещи идеи от други места. За да се превърне страната в стартъп хъб за Източна Европа обаче са необходими още мечтатели. Силициевата долина не е станала това, което познаваме, заради една компания. Това значи да си цяла отделна екосистема. Това каза д-р Реджи Чандра, главен изпълнителен директор на Rhythm Engineering, в предаването „Светът е бизнес“ на Bloomberg TV Bulgaria с водещ Ивайло Лаков.

„Да бъдеш предприемач е начин на мислене. Между бизнеса и предприемачеството има голяма разлика. Идеята, готовността да намериш нейното финансиране, да го заплащаш в годините и да работиш за реализацията ѝ различава предприемачите. В много значителна част предприемачеството е риск“.

Д-р Чандра определя България като свой дом. Според него у нас има огромен потенциал.

Компанията, чийто главен изпълнителен директор е той, разработва професионални решения в сферата на трафика, разказа гостът.

„Rhythm Engineering разработва система, която е базирана на изкуствен интелект. На практика това е един робот, обучен да се държи като човек. Той обработва информацията за идващите автомобили и това, което правят другите светофари в момента. На базата на тази информация той преценява и сменя сигнала“.

За компанията у нас работят около 20 души, посочи директорът ѝ, а целта е екипът да се разрастне.

„За нас това не е просто работа. Всеки ред код, който пишат нашите разработчици, спасява човешки живот“, споделя още д-р Чандра. Той определи България, като страна пълна с таланти.

Според д-р Чандра технологиите са единственият начин за оптимизацията на трафика в София, тъй като броят на жителите на столицата расте постоянно, а инфраструктурни промени няма как да бъдат правени ежедневно.

Използването на изкуствен интелект при регулацията на трафика би донесло икономически ползи за града и би намалило нивата на вредните емисии, което цялостно ще окаже положително въздействие върху качеството на живот, допълни д-р Чандра.

Целия разговор вижте във видеото

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 04:55 | 14.09.22 г.
fallback