От германския автомобилопроизводител Audi обявиха, че са свалили от конвейера тримилионния модел A3. За постигането на впечатляващия резултат в компактния премиум сегмент на компанията й бяха нужни 17 години и три моделни генерации.
Юбилейната машина е от серията A3 Sportback с четири врати, 2.0-литров TDI дизелов агрегат и система за двойно задвижване quattro. Колата позира за снимка пред музея на Audi в Инголщад заедно с първото поколение на модела от 1996 г. и второто A3 с 3.2-литров мотор и quattro система от 2004 г.
„Три милиона автомобила в компактния клас е впечатляващо постижение,“ заяви д-р Франк Дрийвс, член на Управителния съвет на концерна Audi AG за производството. „Зад него стои посветен на работата си екип и ефективен производствен процес. С A3 ние създадохме изцяло нов сегмент, отличаващ се с иновативни технологии и върхово качество, с които поставихме нови стандарти в компактния клас през миналите 17 години.“
„От средата на 90-те Audi A3 играе изключително важна роля в нашата фабрика в Инголщад, като по този начин допринася значително за поддържането на устойчив брой работни места,“ коментира Петер Мош, председател на управителния съвет на Audi AG. “Това се дължи основно на отдадеността и страстта на нашите работници, които позволиха да запишем поредната успешна страница в нашата история“.
Още автомобилни новини четете в Automedia.bg
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Шести ден Румъния протестира
Ето кой е спортист на Варна за ноември
Митов за полицай на годината: Днес поощряваме най-добрите от добрите
Задържаха 82-годишен мъж за кражба от варненско село
"Възраждане"-Варна: Енергията от протестите трябва да се трансформира в избирателна активност
AI няма да замени трейдърите, но те трябва да се адаптират към новостите
Кр. Йорданов: Общият наратив за AI е верен, но акциите трябва да се селектират
Тейлър: Великобритания търси опита на американските VC
Тейлър: Великобритания е много силна в AI, финтех
Малко е трудно да се строят центрове за данни
Jeep Wrangler получи специална версия
Как Tesla печели невидимата война срещу шума
Пет коли, в които да инвестирате догодина
Land Rover пуска Defender в чест на Уинстън Чърчил
Изкуствен интелект направи кола от две скици
Кючуков: Форматът на мирните преговори в Украйна е странен
Роб и Мишел Райнър са убити от собствения им син
Кампанията "Да влезеш в обувките на Дядо Коледа" вече е в разгара си
Времето във вторник: Слънце, мъгли и температури до 12°
Стачка: Възможни са забавяне или отмяна на полети за Италия на 17 декември