Републиканците сами гарантираха на Хилари Клинтън победа в изборите за президент на САЩ с номинацията си на Доналд Тръмп. Това бе един от основните изводи на участниците в дискусията "Президентски избори в САЩ 2016: Поглед от София", организирана от Американската търговска камара в България (AmCham).
Справедливостта, справедливото разпределение на благата със сигурност е основна тема в тази кампания, коментира Кенет Лефковиц, управляващ партньор в New Europe Corporate Advisory. Според него обаче и при двамата кандидати тази насока на кампаниите е "малко иронична и популистка".
„Икономическият растеж се забавя и никога няма да се върнем към 4%, към което Доналд Тръмп твърди, че се стреми с икономическата си политика. „Новото нормално е 1-2%“, допълни Лефковиц.
Макар че САЩ се нуждаят от развитие на инфраструктурата, бъдещият растеж лежи върху технологиите и именно в тази насока трябва да работи следващият президент на САЩ, коментира Дейвид Хемпсън, управляващ партньор в Technology Transfer. Той даде за пример програмата National Network for Manufacturing Innovation – публично-частни партньорства между американската индустрия, университети и държавна администрация в сферата на науката и технологиите. Според Хемпсън именно подобни програми ще създадат огромен икономически растеж и множество квалифицирани кадри.
Участниците в дискусията се съгласиха, че кандидатът на републиканците Доналд Тръмп е доста по-изолационистически настроен във всяко едно отношение – икономическо, търговско, имиграционно – отколкото Хилари Клинтън. Именно от тази гледна точка се очаква той да прекрати преговорите и да не се стигне до сключване на Трансатлантическото партньорство за търговия и инвестиции (ТПТИ/TTIP), докато демократът вероятно ще продължи напред със споразумението, но с малко по-различна позиция от тази на сегашната администрация.
Надеждите ми са, че тези избори ще доведат и до Конгрес, при който ще се приемат нови политики по отношение на имиграцията, срещу които толкова силно се противопоставя Тръмп, защото реално няма друга алтернатива, коментира и журналистът Ерик Дейвид Холзи.
„Нужна е по-модерна имиграционна система, която приема повече хора, която обработва по-бързо молбите за кандидатстване и решава проблемите с търсенето на квалифицирани имигранти", допълни той. Според него това не позволява на технологични предприемачи, например, включително от България, да получат опит от САЩ и да засилят квалификациите си.
преди 8 години "...дискусията "Президентски избори в САЩ 2016: Поглед от София", организирана от Американската търговска камара в България (AmCham)."Дошли евреите в България да докажат как Клинтън гарантирано печели и от там печелим всички ! Кво става тука бе , да няма ние да гласуваме...баси цирка ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Изолационизмът на Тръмп има очеизвадни причини. Не можеш да изхарчиш 6 трлн. долара в Бл. изток, да го оставиш в развалини и всички страни там да те мразят. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години За справка на неграмотните журна.ГГ.листи! В САЩ има поне 20 милиона с право на глас, без да са в списъците! Мъртви души - с милиони. Има хора гласуващо по 20-тина пъти. Руснак например за наблюдател по изборите не само, че не може, ами го чака ЗАТВОР !!!!http://politrussia.com/world/ssha-ne-khochet-444/Вижте тук кирливите ризи на краварите!!! Да им пииикая на демокрацията!!!!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години "Републиканците сами гарантираха на Хилари Клинтън победа на изборите в САЩ"Еми нема некой, дет да се е съюзил с нас и да не се е капичнал у ендека... Явно и янките ше си плащат... По учебник са научили шопскио принцип - "Я не сакам я да съм добре (ние да спечелиме), а сакам Вуте да е зле (Доналд да загуби!)"... хихи... отговор Сигнализирай за неуместен коментар