Доналд Тръмп сведе декадентската си кампания до един мотив по време на президентския дебат в неделя вечер: омраза към Хилари и Бил Клинтън, пише The New York Times в анализ за дебата.
На фона на множеството републиканци, които сигнализират, че събират кураж да се откажат от него, Тръмп положи сериозни усилия да демонизира Хилари Клинтън – обвинявайки я дори за собственото си неплащане на данъци, и да напомни на основните си поддръжници, че той самият е единствената пречка между нея и президентския пост.
В един момент Тръмп дори заяви на бившия държавен секретар, че ако той е начело, „вие щяхте да бъдете в затвора“.
Когато Клинтън предизвика Тръмп заради неуспеха му да се извини на малцинствата, имигрантите и жените, които е обидил, той отговори с обещание за вендета. Ако той спечели изборите, каза Тръмп, ще прати специален прокурор по петите ѝ.
Клинтън бе разследвана, а ФБР я оневини. Но всъщност не това е важното, защото в САЩ, а и в която и да е друга конституционна демокрация, правителството не избира специални прокурори, които да тормозят граждани, принадлежащи към политическата опозиция. А президентът на САЩ със сигурност не избира кой да бъде подложен на проверка от прокуратурата.
Намръщен, Тръмп обикаляше зад Клинтън, докато тя за пореден път показваше, че е единственият зрял на сцената, единственият, който търси начин да убеди повечето американци, че споделя техните ценности и стремежи. За разлика от нея, Тръмп отново се възползва от триковете, научени през годините си на ринга на професионалните кеч борби и риалити телевизията, което само показа колко дълбоко загнезден е цинизмът му.
По време на дебата Тръмп отново се затрудни последователно да обясни политиките си, като вместо това мърморейки, обвини в какво ли не Клинтън, включително, че тя, а не той, е отговорна за лъжата около мястото на раждане на президента Обама. Той се оплака, че модераторите нападат него и дори не са попитали Клинтън за частния ѝ имейл сървър – точно след като бяха задали именно този въпрос.
Тръмп вероятно се представи достатъчно добре, за да заглуши 11-часовата тиха кампания сред републиканците за смяната му с друг кандидат. Това означава, че републиканската партия ще продължи да иска от американците да гласуват за кандидат, който унижава и омаловажава политиката на САЩ. Поканата на модераторите към все още нерешилите как да гласуват избиратели да зададат въпросите си за неговите планове за нацията бе колкото трогателна, толкова и безсмислена.
Клинтън нанесе сериозен удар върху Тръмп с неговите сексистки коментари, отказа му да представи данъчната си декларация, неверността на множеството му твърдения и обвинения, предложението му да забрани мюсюлманската имиграция и близостта му с руския президент Владимир Путин, пише колумнистът И. Дж. Дийон за The Washington Post.
Клинтън обаче остана спокойна и уверена, а държанието ѝ отразяваше реалността на дебата: неточните и често зле информирани отговори на Тръмп, както и бурната му агресивност ще му изиграят лоша шега сред избирателите, които имат своите съмнения дали темпераментът му е подходящ за президент.
Клинтън знаеше, че не трябва да полага особени усилия, за да се възползва от проблемите, които предизвика последното излязло видео със сексистки коментари на Тръмп. Тя заяви, че то не трябва да се възприема като единичен случай, а като част от модел на сексистки и обидни коментари за жените. „То представя точно кой е той“, каза тя, показвайки за пореден път, че Тръмп не е подходящ за президент.
Агресията на Тръмп все пак му даде повече контрол над втория дебат, отколкото през първия, а нападките му са точно това, което основните му поддръжници обичат в него. До края той не се постара да направи дебата наистина състезателен, да успокои републиканците, които обмислят да се откажат от него, но направи достатъчно, за да получи още по-силната подкрепа на най-силните си поддръжници. Те ще останат армия на съпротивата за опитите за отстраняването му вътре в републиканската партия.
Макар че заплахите на Тръмп за затвор на Клинтън изпъкнаха, двамата кандидати проведоха сравнително нормален дебат през последните 60 минути, пише колумнистът Джонатан Бърнщайн за BloombergView. “Нормално“ по стандартите на Тръмп, разбира се. Както обикновено, той не показа никакви признаци, че знае нещо за политиката или за това как правителството работи. И както обикновено направи толкова много фактически грешни твърдения, че бе невъзможно да се проследят всички.
Тръмп изглеждаше по-добре подготвен, отколкото за първия дебат – или поне от гледна точка на готовността си да дава отговори и да напада Клинтън при всяка възможност. Той нападна и модераторите, стратегия, която често се оказва успешна сред първичните републикански избори, където целевата аудитория са най-фанатичните републиканци. Стратегията вероятно е спечелила подкрепата на същите тези републиканци и в неделя вечер.
А Хилари Клинтън? Тя се представи добре, макар и да не беше в най-добрата си форма, но истината е, че този дебат не беше за нея. Тя знае добре, че трябва да отговаря директно на човека в залата, задал въпроса, и че когато поискат от нея да похвали противника си, най-лесният начин е да похвали децата му. Клинтън не направи нищо, за да изплаши поддръжниците си, разумна стратегия за кандидат, който има добра преднина и безумен противник.
В крайна сметка това, което наистина имаше значение в този дебат бе, че номинацията на една от двете основни партии заяви, че иска да използва правомощията си като президент, за да хвърли в затвора политическите си противници. А в това няма нищо нормално.
преди 8 години Едно време, когато четох "Протоколите на Сионските мъдреци", и понеже съм си мнителен и подозрителен, и си рекох: "еее, айде холан! Чак пък толкоз...!"Сега се убеждава, че вече всичко се е случило - гоите са докарани до пълно затъпяване и разложение! Само гледай кого избират за президент на най-могъщата суперсила, после погледни как и от кого се управлават другите 3 могъщи в Европа - Германия, Франция и Великобритания, и повече нема нужда от пледоарии - на съда всичко е ясно! Да влезе убитият! хихихи... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Извинявай, ако има нещо, но коментарите ми са към твоя коментар 17. Това си е лично мое мнение, но и демокрацията и диктатурата в един момент се ИЗЧЕРПВАТ. В противен случай човешкият живот щеше да е един безкраен възход, както го беше казал на времето поета. Но засега не сме успели да намерим достатъчно добра форма на управление. За съжаление. Темата естествено е много всеобхватна и няма как да ти напиша повече точно в тоя формат, но - примерно - за мен е наистина много интересно какво се случва в Китай. Но времето е пред нас и така или иначе ще разберем отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години исках да кажа веднага, след като е станал канцлер, той веднага е започнал да изпълнява обещанието си, унищожавайки тези 30 партии чисто физически. Започвайки с комунистите, естествено, но и на останалите не им се е разминало. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години исках да кажа веднага, след като е станал канцлер, той веднага е започнал да изпълнява обещанието си, унищожавайки тези 30 партии чисто физически. Започвайки с комунистите, естествено, но и на останалите не им се е разминало. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години До къде я докарахме. И това всъщност са ЕДИНСТВЕНИТЕ двама кандитати и само един от тях ще се добере до президентският пост. Мен ме знаеш, че по принцип съм демократ и общо взето съм противник на едноличното управление. Но поне съм чел достатъчно история. Ние и до сега си мислим, че демокрацията е най-върховната форма на управление, но още древните гърци, преди 2 500 години са разбрали, че това не е точно така. Там демокрация и тирания са се сменяли МНОГО ПЪТИ . Даже са имали такъв лаф, че когато в Спарта е демокрация в Атина е тирания и обратно. Точно същото се случи и в Европа, когато в един момент на власт дойдоха Хитлер и Мусолини по най-демократичен начин. А основанието на германците да гласуват за Хитлер е било " преди имахме Кайзер е бяхме добре. Сега имаме демокрация и сме зле". А Хитлер им е обещавал в прав текст, че ще унищожи демокрацията, защото " на Германия не са и необходими 30 партии и аз ще унищожа тези партии. Цитирам почти дословно. Още повече, че веднага, след канц отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Бе оди се гръмни некъде па ти бе, жмок... Те такива като тебе произведоха Холиууд и айтисиктира... Както каза Лавров, де^били бл^ядь! хихихи... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Единственото, което ми идва наум от няколко месеца насам, когато стане дума за кандидатпрезидентската надпревара в САЩ, е: Еб^ахти свръхдържавата, еб^ахти ценностите, еб^ахти лидерството, еб^ахти политическата класа, еб^ахти морала и стандартите, дето проповядват, и накрая - еб^ахти ***^илите, дето гледат, коментират, подкрепят и даже ще отидат да гласуват за една от двете м^ърши! Тази държава DEFINITELY няма НИКАКВО бъдеще с такива лидери!!! И всички, които мучат след нея в стадото... !!! Щом са се докарали дотам, това да излъчат за "Шеф на света", еми му бутката пайчина и на държавата, и на бъдещето, дето ще докарат...!!! Тоя път, без хихи! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Борбата в Империята е между банково-корпоративният елит (целящ тотален монопол) и все още оцеляващият им едър бизнес (целящ конкуренция без монопол). Хилари е само говорителка на банково-корпоративния монопол (безгласен държавен администратор, без умения да управлява), докато Донал до голяма степен защитава интересите на реалният бизнес (доказан бизнесмен, с умения да управлява). Едните целят тотална световна конфронтация с терористи и войни (за установяване на световен монопол); другите целят бизнес без ескалация на напрежението и премахване на терористите (за да си развиват бизнеса). Едните са крайни; а другите умерени. ... Всичко останало е хляб и зрелища за плебея!, ... но както на кино, доста зрители се идентифицират с блясъка на победителя, златото и силата, крещят и хвърлят емоции, ... а после след филма пият хапчета за успокоение (защото връщането в реалността на гетото си е за хапчета и наркотици). ... Какъвто и да е резултата от тези избори, в дългосрочен план Природата толерира Умереността пред Крайността (поне доколкото аз разбирам нещата). отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Де тоз късмет - и двата *** в пандиза! Ама едва ли... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години а ти искаш Обонго 2 ли ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар