IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg

Курода: Японската централна банка е готова на още по-дръзки мерки

Според управителя Харухико Курода банката ще направи каквото може, за да постигне целевото ниво за инфлацията от 2%

15:26 | 05.01.16 г. 18
Автор - снимка
Създател
Автор - снимка
Редактор
<p>
	Управителят на Японската централна банка Харухико Курода. <em>Снимка: Ройтерс</em></p>

Управителят на Японската централна банка Харухико Курода. Снимка: Ройтерс

Японската централна банка е готова да предприеме дори още по-дръзки стъпки, за да постигне целта си за инфлацията. Това заяви гуверньорът Харухико Курода, цитиран от японския финансов вестник Nikkei.

Банката ще направи каквото може, да за стимулира ръста на потребителските цени от настоящото ниво, близко до нулата, уверява Курода. „Както винаги съм казвал, готови сме да предприемем дори по-дръзки стъпки, ако преценим, че е необходимо“, допълва той. „Ще направим какво трябва и искам категорично да кажа, че абсолютно ще спазим целта за 2% инфлация“, смята управителят.

Според Курода Япония все още не се е преборила напълно с опасността от дефлация, макар че агресивната политика на централната банка за стимули върна тенденцията към растеж. Освен това той посочва, че са необходими повишения във възнагражденията, за да се гарантира, че инфлацията расте устойчиво.

Програмата на централната банка за количествени облекчения започна през април 2013 г. и беше разширявана три пъти. Въпреки това усилията за стимулиране ръста на потребителските цени не водят до кой знае какъв успех, коментира WBPonline.

Прогнозата на банката е, че целевото ниво за инфлацията ще бъде достигнато през второто полугодие на 2016 г. Банкерите заседават в края на януари и тази прогноза може да бъде променена тогава, посочва изданието.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 08:31 | 14.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини
Още от Азия виж още

Коментари

8
rate up comment 3 rate down comment 0
trendline
преди 8 години
То това "банката ще направи каквото може" едва ли е решението на проблема. Топаме топката и чакаме да стане чудо.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
7
rate up comment 1 rate down comment 2
Атанасио
преди 8 години
Тук - http://***.usdebtclock.org/#е записано ,че 6,042 трилиона от 18,811 трилиона държ.дълг на САЩ се държи от външни държави а останалите 12,700 трилиона кой ги държи ???
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
6
rate up comment 1 rate down comment 2
Атанасио
преди 8 години
Структурата на японският държ.дълг няма нищо общо с този на останалите държави Кой държи държ.дълг на САЩ - http://***.investor.bg/drugi/128/a/kyde-sa-15-te-trln-dolara-dylgove-na-sasht,129606/Статията е малко стара но дава представа и сега вече ФЕД има доста повечеКакво става когато лихвите в САЩ се увеличат и какво става в Япония като се увеличат Нещата се регулират лесно с данък върху печалбата от лихви защото лихвата е доход а доходите се облагат с данъци Започва се със забрана на офшорки т.н. регулации и ''данък Тобин'' в цел 6% бюдж.излишъци които се инвестират в - https://***.facebook.com/atanas.shalapatov/posts/1436573383287558за да се избегне петролната катастрофа и глобалното затопляне ,и за да има растеж - http://***.greentech.bg/archives/55447
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
5
rate up comment 2 rate down comment 0
abdul
преди 8 години
"от българите"сигурно искаш да кажеш от македонците :-D
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
4
rate up comment 4 rate down comment 1
Ivan.r
преди 8 години
Това обяснява японските вишни пред Александър Невски
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
3
rate up comment 6 rate down comment 1
ing5rov
преди 8 години
Насе , супер си...много ми се ще обаче да се пробвате с Иван Митев , кой е по корав.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
2
rate up comment 2 rate down comment 2
Атанасио
преди 8 години
Най-точното изречение в статията е ''че са необходими повишения във възнагражденията, за да се гарантира, че инфлацията расте устойчиво''тоест доходите трябва да следват инфлацията и ето фактите за САЩ - ''през периода между 1979 г. и 2007 г. доходите на средните 60% са се покачили с по-малко от 40% докато инфлацията е била 186%.''- http://ekipbg.com/kak-centralnite-banki-prichinyavat/ Ако инфлацията се използва като вид разпределителен инструмент е добре но не се прави тоест точно тук е измамата с изпреварваща инфлация и някой им вика ''балони'' и професора обяснява добре - https://***.youtube.com/watch?v=-FRvpsBL6Vs&feature=youtu.beкак са оценявали жилищата банковите чиновници Без да навлизам в подробности заключението е системна криза защото за да функционира сегашната световна финан.система с лихвите и т.н. доходност трябва постоянен растеж но това е невъзможно тоест може да се залъжи системата с инфлация но без преразпределение няма да стане
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
1
rate up comment 5 rate down comment 1
ing5rov
преди 8 години
"Ми ... Japan идва от българското Жупан и са готови да ги докараме булгарос."Според маранди японците произлизат от българите , та затуй са толкоз решителни !
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още