Руският премиер Дмитрий Медведев подписа указ, с който се отменя забраната за чартърни полети до Турция, съобщава руската информационна агенция ТАСС. На авиокомпаниите, които извършват тези полети, е препоръчано да вземат допълнителни мерки за сигурност.
Според ТАСС поне 15 авиокомпании са готови да извършват превози по направление към Турция по чартърни програми.
Ирина Тюрина, говорител на Руския съюз на туристическата индустрия, коментира, че с отпадането на забраната и цените на пакетите за почивка в Турция ще паднат с 20-30%. Според нея обаче в оставащите само два месеца на активния летен сезон - септември и октомври, интересът на туристите едва ли ще е толкова голям.
Търсене на дестинацията Турция безспорно ще има, но няма да е решаващо. Основната част от туристите - семействата с деца, вече приключиха с отпуските си, каза още Тюрина.
Чартърните полети между Русия и Турция бяха преустановени в края на 2015 година след като турските ВВС свалиха руски военен самолет, изпълняващ операция в Сирия. Анкара твърди, че бойната машина е нарушила въздушното й пространство, но Москва отхвърля тези обвинения.
Споровете станаха причина за охладняване на отношенията между двете страни. Кризата обаче беше решена, след като турският президент Реджеп Тайип Ердоган се извини на своя колега Владимир Путин за инцидента.
Оттогава връзките между Русия и Турция се подобряват.
Двете страни се договориха и да възобновят икономическите си връзки, както и работата по газопровода "Турски поток", който минава по дъното на Черно море.
След "отварянето на Турция" от туристическия бранш на Русия се надяват и за отпадане на забраната за чартъри до Египет. Активният сезон там тепърва предстои, а Египет беше една от най-привлекателните дестинации за руските туристи допреди година. След бомбен атентат, свалил руски самолет с туристи над Синайския залив обаче Москва забрани и въздушните връзки с Египет.
преди 8 години Безродните *** продължават с унизителния си слугинаж.Да кръстиш улица на командващ армията, която нахлува и окупира България за три години...Издръжката на Червената армия от 9 септември 1944 г. до 1947 г. - 300 000 корпус, е по-голяма от бюджета на държавата ни. Междувременно руснаците изземат 25 милиона кг. складиран тютюн и го продават на американците срещу долари по международни цени. Съща е съдбата и на 5000 кг. розово масло (по-скъпо от златото).Само за първите 3 месеца от съветската окупация в България са убити без съд и присъда 30 000 българи - кметове, офицери, учители, свещеници, преподаватели, най-обикновени опозиционно настроени българи.По време на Априлското въстание са регистрирани 20 убити български свещеници.След 9 септември 1944 г. само за една година избитите, разпопени и заточени в лагери български свещеници са 2000. отговор Сигнализирай за неуместен коментар