Анализаторите на американската Bank of America предупреждават, че тенденциите на световните пазари сега са подобни на тези, предшестващи кризата от 1997-1998 година, предава Bloomberg.
„Устойчивият ръст на американската икономика, кривата на доходност на облигациите и срива на пазарите в развиващите се страни приличат на ехо с 20-годишна давност“, отбелязва в анализа си Майкъл Хартнет. Това, което се смяташе за локализирана валутна криза заради девалвацията на тайландския бат през 1997 г., скоро се разпространи на други развиващи се пазари, завършвайки с изпадането във фалит на Русия през 1998 г., припомня агенцията.
В анализа се посочва че в края на 90-те години на ХХ век за три години доларът е поскъпнал с 25% и това е било съпроводено със спад на развиващите се пазари.
BOA
Все пак Bloomberg посочва, че анализът на Bank of America има празноти, а азиатските икономики ще постигнат ръст от 6% през 2020 г.
В по-раншен анализ Световната банка отчете, че икономиката в глобален мащаб през 2018 и 2019 се развива оптимистично, но предупреди, че на всеки 10 години има рецесия.
преди 6 години Сега банките страдат от работата на Централната банка без защита от щети.При разпространената в света държавна грешка всяка банка е със съдба на жертва и подсигуряван банкрут. Сега банките, колкото повече помагат за икономическия растеж, толкова по-големи са щетите.Централната банка не може да спаси банките, защото няма необходимите права.Възможностите са: Първа: С Централна банка без защита от щети щетите нарастват и страданията на банките нарастват.Втора: С Централна банка със защита от щети е прекратен водещият причинител за сегашни щети.Устойчивото обществено развитие на банките е постижимо само при Централна банка със защита от щети. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Едно уточнение ! 2008 нямаше истинска криза , а временни наченки на криза .Беше решено , кризата да се отложи и да се плати двойно по- голяма цена . И това да е "утре". отговор Сигнализирай за неуместен коментар