IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение
    Търсих си къде да направя сефтето с къса пут опция -

    нещо подценено, с растяща печалба за последните 3-4 години, с p/e под 10, с дивидент, с добри краткосрочни и дългосрочни перспективи.
    И намерих... CMCSA.

    Какво ли не му харесват колегите, че е толкова евтино на фона на всичко наоколо???
    Проблем с бизнес модела.
    Купуват (произвеждат и дистрибутират) прекрасно съдържание - а на изхода продават ....реклами.
    За да е още по-зле, най-големите им конкуренти (Youtube, Facebook, TikTok) - получават "контент-а" безплатно.
    И за да е наистина ужасно, потребителите предпочитат да консумират продукта на вторите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

      Ще го кажа с други думи това което колегата jori вече е обяснил: CALL и PUT са си различни животни. Както можеш да си къс или дълъг на CALL, така можеш да си къс или дълъг на PUT. Винаги купуваш по Ask цена, скъсяваш (продаваш) по Bid цена. В твоя случай си скъсил CALL до колкото разбирам. Късите опции са много опасни, взел си някаква премийка при продажбата, но няма лимит на възможната загуба. Можеш да затриеш целият акаунт и повече ако пазарът тръгне срещу тебе. За това никога не се продават CALL ако не притежаваш реално актива за същият обем, за да те покрие ако пазара отвори с голям гап нагоре. Ако си гол (само с Naked short CALL), при такъв гап можеш да загубиш много повече пари отколкото имаш в акаунта. Какво става в такъв случай? Ами брокера започва да те съди че му дължиш пари и повярвай ми, че ще те осъди безпроблемно.

      Запазил съм си един линк от преди години, дето го цитирам в такива случаи:
      https://www.marketwatch.com/story/he...556-2015-11-19
      Спредове де. Аз не шортя толкова често, колкото ми се иска (мрете тех шитни), но го правя предимно баш през колци. Просто слагам таван с дълъг колец.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

        Опции купуваме с по-дълга дата на изтичане, продаваме с по-кратка
        Докато не фанеш 2-3 пъти 0dte и почнеш да се чудиш защо изобщо се занимаваш с останалите глупости.

        ... и спредове. Гледай винаги да покриваш дъното/върха. Че държа едни lumn още, дето уж бях сигурен, че под 6 няма да слезе.

        Коментар


        • Търсих си къде да направя сефтето с къса пут опция -

          нещо подценено, с растяща печалба за последните 3-4 години, с p/e под 10, с дивидент, с добри краткосрочни и дългосрочни перспективи.
          И намерих... CMCSA.

          Какво ли не му харесват колегите, че е толкова евтино на фона на всичко наоколо???
          Last edited by sunny; Днес, 00:00.

          Коментар


          • Нкратко, да обобщим съветите на колегите -

            безопасно къси опции играем по 2 начина -

            * колове - само ако са покрити (Covered Call), т.е. имаме налични в портфейла съответните акции и сме готови да се разделим с тях на страйк цената, като отчетем че сме получили и съответната премия;
            * путове - ако сме готови да купим съответните акции на страйк цената, пак като отчетем премията...

            Опции купуваме с по-дълга дата на изтичане, продаваме с по-кратка
            Last edited by sunny; Вчера, 23:54.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

              Да сега разбрах мислех само че с ПУТ опции се шорти добре е човек да пита като не знае
              Ще го кажа с други думи това което колегата jori вече е обяснил: CALL и PUT са си различни животни. Както можеш да си къс или дълъг на CALL, така можеш да си къс или дълъг на PUT. Винаги купуваш по Ask цена, скъсяваш (продаваш) по Bid цена. В твоя случай си скъсил CALL до колкото разбирам. Късите опции са много опасни, взел си някаква премийка при продажбата, но няма лимит на възможната загуба. Можеш да затриеш целият акаунт и повече ако пазарът тръгне срещу тебе. За това никога не се продават CALL ако не притежаваш реално актива за същият обем, за да те покрие ако пазара отвори с голям гап нагоре. Ако си гол (само с Naked short CALL), при такъв гап можеш да загубиш много повече пари отколкото имаш в акаунта. Какво става в такъв случай? Ами брокера започва да те съди че му дължиш пари и повярвай ми, че ще те осъди безпроблемно.

              Запазил съм си един линк от преди години, дето го цитирам в такива случаи:
              https://www.marketwatch.com/story/he...556-2015-11-19

              Коментар


              • ЕХАААААА КАК ДИГНА ДАУН ЖОНС

                Коментар


                • СТРАХОТНА МИ Е ИГРАТА НА НАСДАКА И ОТ ДОЛНАТА БОМБА

                  Last edited by the architect; Вчера, 17:29.

                  Коментар


                  • МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН ОТ НАСДАКА

                    СЕГА ЧАКАМ ДЯСНОТО РАМО НА ОБЪРНАТАТА КРАТУНКА


                    Коментар


                    • Терзо лихвите през 2024 имат меко казано нулево значение. СП е +25% в сравнение с началото на повишение на лихвите. На потребителския фронт – да кредитните карти идват малко в повече, но ипотеките са супер през призмата на това че са фиксирани /говорим за САЩ/. Изборна година е и тежки сурове ще катапултират Тръмп на 100% в Белия Дом. Американците са мега чувствителни към 3 неща – цената на бензина, борсовия пазар и свободата да притежават оръжие.

                      Относно страхуването с концентрацията – и там греда. Дот кома топ 10 компании са са търгували на 47 П/Е, останалата част от СП на 16. В момента сме на 24 за топ 10 и 18 са останалите.

                      Спредовете на корпоративен дълг в щатите не дават и грам индикация за проблем тази година. Тук обаче идва Обачето. Ако тази и отчасти 2025 година имаме сравнително приемливо количество падежиращ корпоративен дълг то в 2026 нещата стават леко грозни в две направления. От една страна имаме рязко увеличаване на падежиращ корпоративен дълг който трябва да се рефинансира на лихви значително по-високи от тези на който е издаван и в същото време малките фирми ще имат като процентно съотношение повече дълг в сравнение с тези от СП 500. Мисля някъде четох че близо 1/3 от тях сега генерират загуба. Представи си как ще рефинансират и на какви нива. И тук говорим за малки въшки който не се водят системно важни. Ако трябва да сложа 5 евро то ще е на едно хубаво смазване на малките фирми което може да стане повод за нов мечи тренд в Щатите някъде след средата на 2025 или началото на 2026.

                      Що се отнася до държавния дълг, който се ползва най-много за плашене всъщност е най-малко проблематичен. Жълтите наводниха пазара и изкупиха по едно време нещо към 60% от активите листнати и какво им е? Не спряха да функционират.

                      Според мен текущия тренд ще продължи в комбинация с комодитис наваксването. Дето се вика неможе да напечатиш толкова хартия и някой да си мисли че златото или медта или каквото там реално се сетиш което не се получава с печатане ще стой статично и няма да навакса.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                        Архи Бомбата! ДАУН на 40000!
                        Аве другата седмица ако не върне някой от дните, верно ще вдигнат лихвите. Какъв е смисълът някой изобщо да работи нещо, кога може цък цък и няколко хиляди нагоре всеки ден.

                        Продадох колци на половината сребърни миньори за юни на около 30-40% извън парите. Много добри премии, не е нормална работата. Все едно до дни ще почне патакламата.

                        Коментар


                        • Архи Бомбата! ДАУН на 40000!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            А иначе не мога да си обясня покупки на краткосрочни колове. При мен такива покупки са само дългосрочни по силно спекулативни позиции. Иначе си следвам класическата схема - краткосрочни продажби на пут, съчетано с получаване на лихва върху кеша, докато не вляза в позиция, след което плучавам доход от дивдент+ продажба на кол в случай, че имам къде да вкарам кеша, ако бъдат упражнени коловете. Така реално доходността се вдига в пъти...
                            Току-що ми пренареди... класацията на спекулантите във Форума

                            Наздраве!!!

                            Коментар


                            • Такаа, днес е ден да изпъкнат силните позиции, добавих MSTR и CRWD. Топ 3 позиции стават: MSTR 23%, CRWD 21%, CAVA 17%...
                              В тоя бул рън semiconductors ще лазят по-бавно. Все пак имам ограничени позиции NVDA и MU.
                              DELL - какъв звяр, но я изпуснах

                              Коментар


                              • Click image for larger version

Name:	Screenshot 2024-05-17 213021.jpg
Views:	1
Size:	38.8 КБ
ID:	4182235


                                За повече дълъг уран нямам място, но трябваше по-високи да са страйковете на путовете. Ама пусто шубе.

                                Коментар

                                Working...
                                X