IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Ба боли ги к0ра дали имат доходи. Моя (дет му го вземаха, и го купих преди време ) имал ли е доходи? Не, но са му дали. Банкстера гледа да си вземе бонуса, а баМката първоначалната вноска, обуват те (на плаваща лихва) за 20-30 год и си въртят синджира. Ако не можеш да платиш, вземат ти го, пиеш студена вода за самоучастието, и пак дължиш.
    в какво състояние му беше апартамента като го купи?
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      е, какво да затягат
      тука да не са американските голтаци
      хората имат доходи и им дават ипотечки
      банката ти дава оценител и на колкото каже ти го оценяват имота
      Ба боли ги дали имат доходи. Моя (дет му го вземаха, и го купих преди време ) имал ли е доходи? Не, но са му дали. Банкстера гледа да си вземе бонуса, а баМката първоначалната вноска, обуват те (на плаваща лихва) за 20-30 год и си въртят синджира. Ако не можеш да платиш, вземат ти го, пиеш студена вода за самоучастието, и пак дължиш.
      Last edited by Andi11; Днес, 08:45.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
        БНБ май само се преструва, че затяга ипотечното кредитиране. То си върви с пълна сила от банките в страната...
        е, какво да затягат
        тука да не са американските голтаци
        хората имат доходи и им дават ипотечки
        банката ти дава оценител и на колкото каже ти го оценяват имота
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Абе, то и в София не ми беше за вярване, че в началото на май трябваше да горя пелети. Ама това е първата такава пролет от 5 лета. Аз го приемам, като известно нормализиране на климата, но за кратко. Дано задържи така...
          Не. В инверсиите и амплитудите е коварната ситуация. Студено и много топло после. И това води до много нестабилна атмосфера с бури, опустошаващи понякога, порои, наводения, урагани. Плюс стопяване на полярните ледени шапки.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • БНБ май само се преструва, че затяга ипотечното кредитиране. То си върви с пълна сила от банките в страната...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Колко ти е Total Expense Ratio-то при фондовете?
              Ако е над 0,50% годишно (което пак е твърде твърде много), значи са те прецакали.
              Колко различни акции има във фонда?
              Дано не си си дал парите на някой пъпчив костюмар в някой банков клон, продуктите предлагани от БГ банките са 100% измама.
              Да, над 0,50% е годишно. И кво от това. Имам фонд с 32% доходност за този период, въпреки периодите на спад. Казах ти, като сте спецове признавам ви го. Но се съмнявам. Теоретици сте, само Радев упражнява умения, но с малки суми. Набий 500К€ и после захлупи некой замък у немско да те призная. Стига продава краставици на зрели хора, които са се наслушали на приказки и на каки, и на господа като теб, които те нюхат през монитора, Джонка и вадят имоти. Ти не извади един. Уважавам те, узрявай, щото ще теглиш тегло.
              Last edited by bulgarian lev; Вчера, 23:16.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Не е вЕрно, преди 2 год, на 9 юни в Сф беше 9 градуса и пусках отоплението. Всяка год едно също, студена и много дъждовна пролет. До края на май сме на отопление. Вчера мои съседи от Москва бяха тук и се чудеха кво става, викат в Москва 25, тук 15.
                Дано си прав, от 14.06 ще разпускам и ще се види ситуацията..В София под Витоша, нищо чудно...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Естествено. Диверсифицираш. И аз влязох щото тогава имах кинти за подобно упражнение, но не в индекси, а в Амунди фондове, графиките са идентични с индексите почти. Аз бях на американски и не с много кинти, признавам си. Но ковида доведе до спад и последвалите събития с войната и несигурността на инвеститорите доведе до загуба, сега чак има възстановяване и съм на плюс, но с около 17-18% за две години (средно от всички фондове). Лош момент за вход. Но важното е че не продадох и не фиксирах загубата. Не съм експерт да предвиждам всичко, вие ако сте, браво на вас!
                  А земята която копнах 2021 година направо беше късмет че се докопах изобщо да я пипна. На 1200 лв декара.
                  Колко ти е Total Expense Ratio-то при фондовете?
                  Ако е над 0,50% годишно (което пак е твърде твърде много), значи са те прецакали.
                  Колко различни акции има във фонда?
                  Дано не си си дал парите на някой пъпчив костюмар в някой банков клон, продуктите предлагани от БГ банките са 100% измама.

                  Коментар


                  • Сега проверих, наистина е така:

                    https://www.sinoptik.bg/moskva-russi...524901/14-days

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      Абе, то и в София не ми беше за вярване, че в началото на май трябваше да горя пелети. Ама това е първата такава пролет от 5 лета. Аз го приемам, като известно нормализиране на климата, но за кратко. Дано задържи така...
                      Не е вЕрно, преди 2 год, на 9 юни в Сф беше 9 градуса и пусках отоплението. Всяка год едно също, студена и много дъждовна пролет. До края на май сме на отопление. Вчера мои съседи от Москва бяха тук и се чудеха кво става, викат в Москва 25, тук 15.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Прав е разбира се, но в масовия случай тук говорим за млади семейства, купуващи 3-стаен за лично ползване. Те едва ли се впечатляват от мнението на Бетера...ич не ги брига...
                        Пак не си разбрал....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Ми толкова е, от 1 юли до 20 август. Отделно пролет - няма. Във Варна още сме на отопление, за последнте 2 месеца сме виждали слънце не повече от 5-6 дена, пред ден 2 вали - в Сф всеки ден.
                          Абе, то и в София не ми беше за вярване, че в началото на май трябваше да горя пелети. Ама това е първата такава пролет от 5 лета. Аз го приемам, като известно нормализиране на климата, но за кратко. Дано задържи така...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            тези пък се разработиха ...или загряват само.

                            в момента банките са доста предпазливи във фирменото кредитиране, но раздават смело ипотеки... защо ли.. ами защото от ипотекаря по-заклещен няма.
                            Те от миналата година "затягат" а ипотечките гърмят ли гърмят нагоре. Банките си гарантират бизнеса за 20-30 год напред. А тия от БНБ както винаги симулират дейност, предизборно.

                            Да си припомним какви са взаимоотношенията между контролиращи и контролирани:

                            https://www.youtube.com/watch?v=o0LUPGmKBaI
                            Last edited by better; Вчера, 22:40.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              вАди 2 кончета и захлюпвай
                              чЕкам да паднат на 0,3.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Затова не купуваш апарт, а къща. С двор, барбекю, пускаш музика и никой не те чува и на никого не пречиш и пр. Отдава се на желаещи целогодишно - уикенди, празници...моята и на Нова година я взеха - не случайни, а препоръчани хора. 3 нощувки. Не се гледа сезон само, а потенциал за търсене и отдаване и извън сезона.
                                Къде е туй нещо? В Тайланд?

                                Коментар

                                Working...
                                X