IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от August Разгледай мнение
    В този форум е добре да има психотест.
    ​​​​​
    То ако има психотест ти веднага падаш.А ако има паникометър,ще го счупиш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение

      Мисля,че може да направиш политическа кариера.Не си много умен,пишеш много,но не казваш абсолютно нищо.Имаш самочувстие,но без покритие.Готов си за политиката отвсякъде Ако си в някоя листа вече,казвай да гласуваме.



      И друго.Това не е гадаене,а показване на корелация.Двете нямат нищо общо,но ти няма как да го разбереш,обясних в началото на второто изречение защо
      В този форум е добре да има психотест.
      Нормалните хора вече са разбрали, че разговори с хора с психически отклонения са безсмислени.
      Чул си нещо за корелация. Има корелация на nvidia и с излюпването на гугутки през пролетния сезон. Корелация може да има между производство на вино и ракия със съответните коефициенти а автокорелация на ябълки и дюли.
      Шели има чудесна корелация със себе си.
      ​​​​​

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
        Даже и с фибоначито да мерим пак има корелация

        Голяма графика

        С фибоначито нищо не се мери освен да се правят сравнения при съвпад на сентимент.
        Може ли да ни каже фибоначито колко ще е акцията около Нова година, след година или след 2. Не, не може. Може да ни подскаже в режим на корекция евентуални по-вероятни нива, но това не е конкретният случай в момента.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение

          Ми аз достатъчно казах,но като няма нищо между ушите,няма как
          Аха. Дай линк, да видим къде си го казал и обяснил, пък не ми мисли междуушието.

          Коментар


          • Даже и с фибоначито да мерим пак има корелация

            Голяма графика

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
              В праисторическите времена като са живели в пещери хората и са усетили, примерно, че ако скачат около пещерния огън на другия ден може да вали. И като са искали дъжд са почвали да играят около пещерния огън.
              После се появили шаманите, дето почвали да обясняват такива събития и да се опитват да ги предизвикват.
              После се появило писменото слово, съответно свещениците са били образованите хора, дето са можели да четата и да пишат. Съответно се появили молебените за дъжд. Или "научно" доказано според най-учения и начетения човек в селото - молим се и може да завали.
              После образованието станало достъпно и всички се научили да четата и да пишат и се появили университетите, професорите и науките икономика, политология, социология и други неточни логии. И съответно вярата се прехвърлила към тях. Ако някой ни нарисува хубава графика с чертички, то сигурно е учен човек и тази графика с чертички даже може да стане - все пак някой път на другия ден е валял дъжд като са скачали около пещерния огън или след молебен случвало се да вали дъжд.
              Така че и след анализи от анализатори в областта на икономика, технически анализ, политология и пр. ала-бала науки - може и да познаят - aма може и да не познаят.
              Не казвам, че съвсем трябва да се анатемосат тези науки, щото и аз ползвам ръстове за предни години, да предвидя колко ще е ръста им тази или следващата година. Така че и аз попадам в тази категория, но поне не изпадам в крайности да гадая по чертички.
              Мисля,че може да направиш политическа кариера.Не си много умен,пишеш много,но не казваш абсолютно нищо.Имаш самочувстие,но без покритие.Готов си за политиката отвсякъде Ако си в някоя листа вече,казвай да гласуваме.

              Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
              но поне не изпадам в крайности да гадая по чертички.
              И друго.Това не е гадаене,а показване на корелация.Двете нямат нищо общо,но ти няма как да го разбереш,обясних в началото на второто изречение защо
              Last edited by Мечкан_Бикоядов; Днес, 20:28.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от I4S Разгледай мнение
                Слушаме те...
                Ми аз достатъчно казах,но като няма нищо между ушите,няма как

                Коментар


                • В праисторическите времена като са живели в пещери хората и са усетили, примерно, че ако скачат около пещерния огън на другия ден може да вали. И като са искали дъжд са почвали да играят около пещерния огън.

                  После се появили шаманите, дето почвали да обясняват такива събития и да се опитват да ги предизвикват.

                  После се появило писменото слово, съответно свещениците са били образованите хора, дето са можели да четата и да пишат. Съответно се появили молебените за дъжд. Или "научно" доказано според най-учения и начетения човек в селото - молим се и може да завали.

                  После образованието станало достъпно и всички се научили да четата и да пишат и се появили университетите, професорите и науките икономика, политология, социология и други неточни логии. И съответно вярата се прехвърлила към тях. Ако някой ни нарисува хубава графика с чертички, то сигурно е учен човек и тази графика с чертички даже може да стане - все пак някой път на другия ден е валял дъжд като са скачали около пещерния огън или след молебен случвало се да вали дъжд.

                  Така че и след анализи от анализатори в областта на икономика, технически анализ, политология и пр. ала-бала науки - може и да познаят - aма може и да не познаят.


                  Не казвам, че съвсем трябва да се анатемосат тези науки, щото и аз ползвам ръстове за предни години, да предвидя колко ще е ръста им тази или следващата година. Така че и аз попадам в тази категория, но поне не изпадам в крайности да гадая по чертички.

                  Коментар


                  • Мечканчо мамин... Викаш, ако Шели бяха оповестили загуба за Q1 пак щеше да е нагоре, щото видиш ли, Нвидия я дърпа. Мислех, че си по-умен, но първобитния ми мисловен процес явно ме подвежда...
                    Естествено, че ще има съвпадение на движенията (в някаква степен), след като и двете компании отчитат двуцифрени ръстове на всяко тримесечие. В момента, в който това се промени, ще изчезне и т.нар. корелация. Това, че има графично съвпадение в движенията за момента, съвсем не означава, че има каквато и да било логическа зависимост.
                    Айде, обясни на аудиторията, какво е общото между производител на GPU за AI, с цена 70.000 долара на бройка, който могат да си позволят само най-големите дейта центрове, компания с маркет кап от над 2трлн долара, а от другата страна имаме производител на устройства за смарт хоум с ценови рейндж на продукт от 30-100 долара, ориентиран към масовия пазар, с маркет кап от 700млн долара? Слушаме те...
                    Last edited by I4S; Днес, 19:51.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      Почти никаква връзка няма.
                      Ти нали беше някъв псевдо чартист ? Е ,не си напреднал много гледам

                      Тук виждаш ли нещо ?


                      Last edited by Мечкан_Бикоядов; Днес, 19:24.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                        @precakanoto
                        преци, имаш си последователи



                        + Yori, (y)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                          И ква е връзката между двете компании?
                          Почти никаква връзка няма. Когато Шели пуснат следващия чип с ai, ще си помислим дали и колко ще се сближат с ефекта "Nvidia on Nasdaq". Пък и още не сме на Nasdaq

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
                            И ква е връзката между двете компании?
                            Ако и до 2-3 дена още не си разбрал,няма и да разбереш никога

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение

                              Ами нищо чудно.Рядко пробиват преди Нвидиа и може да ви удари тока.
                              Но най-вероятно тук ще видим нещо леко под 80лв,което ще е ATH за всички времена.
                              Но само и ако Нвидия мине над 1000
                              И ква е връзката между двете компании?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от I4S Разгледай мнение
                                Стига си набивал тази глупотевина за Нвидиа. Не усещаш ли, колко нелепо е това?
                                Едва ли има инвеститор в Шели, който да следи Нвидиа и да си прави сметките за акцията на тази база...
                                Нелеп ти е първобитния мисловен процес.който си мисли,че някакви смешни 10млн печалба ,могат да породят такива движения.
                                Глупотевица е да си мислиш и ,че тази компания била някаква уникална и wow.Нищо подобно.


                                https://tvc-invdn-com.investing.com/...c3ef7021d0.png


                                Коментар

                                Working...
                                X