Ако регулаторите поддържат своята позиция, тези рискове ще станат по-явни, особено по отношение на климата. Лидерите на Г-7 обявиха своя ангажимент за задължителни финансови оповестявания, свързани с климата, по модела на препоръчаните от Работната група на Г-20. Това предоставя пътна карта за интегриране на измерителите на климатичния риск в корпоративното управление и стратегията.
Европа постигна по-голям напредък от САЩ в принуждаването на компаниите да разкриват този риск. Във Вашингтон органът, който е в най-добра позиция да създаде и наложи такова регулиране, е Комисията за ценни книжа и борси (SEC). Но по времето на Тръмп тя като цяло разхлаби регулацията и изобщо не спомена климата. Правителството на САЩ все още субсидира застраховките за крайбрежни наводнения, въпреки че градове като Маями обмислят изграждането на многомилиардни стени, за да задържат приливите.
Ако администрацията на Байдън удържи на своето, това ще се промени. SEC, сега оглавявана от амбициозния регулатор Гари Генслър, тъкмо завърши събирането на публични коментари по отношение на правилата за отчитане на ESG (екологични, социални и управленски фактори – бел. прев.) Генслър казва, че иска да внесе „последователност и съпоставимост“ в това, което компаниите отчитат. Това може да означава секторни стандарти за отчитане на емисиите, както и информация за количеството на бреговата собственост на дадена компания, или мерки за превенция, които компаниите са предприели около зоните на наводнения.
Някои активисти настояват за изключително подробни разкрития относно водната несигурност, топлинния стрес и степента, до която бизнесът може да бъде засегнат от болести, политически вълнения и миграция. Доклад на Центъра за американски напредък от февруари, със съавтор Анди Грийн (сега старши съветник на Министерството на земеделието на САЩ за справедливи и конкурентни пазари), излага потенциалния диапазон от бъдещи изисквания за оповестяване.
Ако компаниите бъдат принудени да определят количествено своя ESG отпечатък по начини, които улесняват сравнението на ниво фирма или сектор, въздействието върху пазара ще е сериозно. Експозицията на, да речем, производител на облекло към селскостопанското производство (и потенциалът за увреждане на реколтата от суша, жега или мор) може драстично да повлияе на стойността за акционерите. Цената на въглерода може да промени сметката на някои износители, което ще направи много по-скъпи дейности като доставката на тежки машини на дълги разстояния. Мениджърите на активи, които държат твърде много инвестиции във високовъглеродни сектори, могат да се окажат в нарушение на своята доверителна отговорност към клиентите.
С началото на сезона на ураганите може да ни очаква голяма промяна както на времето, така и на пазарите.
преди 3 години Буря очаква компаниите, които игнорират климатичните промени > Пеше, искай да ти дигнат заплатата. > За тебе оставят най-тъпите пропагандиски лозунги. отговор Сигнализирай за неуместен коментар