Изменението на климата - второстепенен приоритет
Делът на изпълнителните директори, изразяващи загриженост за изменението на климата, се повишава от 24% през 2020 г. на 30% през 2021 г. Изменението на климата обаче е на девето място сред възприеманите заплахи пред икономическия растеж.
Делът на изпълнителните директори, които „изобщо не са загрижени“ или „не са много загрижени“ за изменението на климата, е 27%. Това може да се дължи на факта, че изменението на климата не се разглежда като непосредствена заплаха за растежа в сравнение с други въпроси, като пандемията, прекомерното регулиране и кибер заплахите.
Общо 39% от анкетираните изпълнителни директори смятат, че тяхната организация трябва да направи повече, за да „измери“ въздействието си върху околната среда, а 43% вярват, че тяхната организация трябва да направи повече, за да „докладва“ за въздействието си върху околната среда. Делът им е по-голям от която и да е друга област на разкриване, подчертава PwC.
Това е обнадеждаващо, тъй като повече и по-добра корпоративна информация за въздействието върху околната среда е ключова за стимулиране на промяната, необходима за достигане до нулева нетна икономика, посочва се в доклада.
Въпреки това 60% от изпълнителните директори все още не са взели предвид климатичните рискове в своите стратегически дейности по управление на риска, което е обезпокоително, тъй като изменението на климата създава нарастващ физически и преходен риск за бизнеса. Изпълнителните директори в страни с висока експозиция на природни опасности, като Индия и Китай, са едни от най-слабо подготвените за риск от климатични промени.
Докато 23% от изпълнителните директори планират значително да увеличат инвестициите в инициативи за устойчиво развитие в резултат на COVID-19, почти една трета от изпълнителните директори изобщо не планират промяна.
Кибер заплахи, данъчни политики и дезинформация
Не е изненадващо, че пандемиите и здравните кризи оглавяват списъка със заплахи пред перспективите за растеж, като изпреварват страха от свръхрегулиране, което беше постоянна грижа номер едно за изпълнителните директори в световен мащаб от 2014 г. насам.
Нарастващата дигитализация увеличава рисковете, породени от кибер заплахите. Това, заедно със значителното нарастване на инцидентите в киберсигурността през 2020 г., включително атаките с рансъмуер, доведе до кибер заплахи, които се изкачват в списъка със заплахи и се класират на второ място. Общо 47% от анкетираните лидери на компании посочват кибер заплахите като риск пред растежа в сравнение с 33% през 2020 г.
Кибер заплахите са проблем особено за изпълнителните директори в Северна Америка и Западна Европа, където те се считат за по-голяма заплаха от пандемията.
За дезинформацията като риск пред растежа гласуват 28% от участниците в проучването на PwC спрямо 16% през 2020 г.
През 2020 г. несигурността на данъчната политика се класира извън десетте най-големи опасения за изпълнителните директори. Тази година обаче това се променя и 31% от анкетираните я посочват като риск на фона на натрупването на държавни дългове. Това води до осъзнаването, че бизнес данъците вероятно ще трябва да се увеличат скоро.
Инвестиции в дигитализация
Запитани за разходите си за дигитална трансформация, близо половината от изпълнителните директори (49%) казват, че ще ги увеличат с 10% или повече. Въпреки нарастващото ниво на загриженост, които изпълнителните директори изразяват за кибератаките, това не ги спира да ускорят дигитализацията.
По-малко от половината от изпълнителните директори, които планират засилени цифрови инвестиции, обаче планират да увеличат разходите си за киберсигурност и поверителност на данните с 10% или повече.
Все повече главни изпълнителни директори - 36%, планират да използват автоматизация и технологии, за да направят работната си сила по-конкурентоспособна, повече от два пъти спрямо дела на посочилите този отговор през 2016 г.
преди 3 години Всеки ден в Щатите влизат 50,000 нелегални емигранти.В Русия не влиза никой.САЩ е дом на 356 Нобелови Лауреата, Русия - на 28, от тях 25-евреи.БВП на Русия е колкото на Щата Ню-Йорк.Русия : 17 млн. км2, население 150 млн., 40% от световните ресурси,Щатът Ню-Йорк - 140,000 км2, население - 19,3 млн., 0% световни ресурси.САЩ са най-доброто място в света за работа, бизнес, инвестиции, обучение, наука и технологии, почивка, забавление. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години тая статия може да разубеди и най големите ентусиасти ... : ))) ... с изключение на лудия Лапников ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Църкате ли, църкате ли, копейки? Църкайте си, а керванът си върви, а вие отново сте последна дупка на кавала.Баламурници-неможачи, все някой е виновен за неуспехите във вашия мижав животец, нали?! :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Опа , и Дядя им го казва, даже по-категорично,както се полага, че и уточнява кои шати по-точно, ей личи си че е вря и кипял във внутренних дел на съединените щати.Както е казал поетът:Нещо се клатив Съединените щати.Строят се клати.рече ми татизатова съм поетс установен мироглед отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Въх!!!!Анатема!!!Бе кви са тия главни изпълнителни директори на 5000 компании бе?!?!Не се чуват кво говорят, ей на колегата Jorkata коментар 2 от по долу им го казва в прав текст, те на тяхното си държат... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Щатите отдавна не са страната на неограничените възможности. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години САЩ са най-предпочитаната дестинация в света за инвестиции и растеж на бизнеса Яка вувузела! Виртуозно!Републиканските щати се държат на повърхността, другото потъва!Като Титаник! Въпреки свирките на оркестъра!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар