Президентът на САЩ отдавна публикува неверни и пренебрежителни съобщения до своите 80 милиона последователи в Twitter, пренебрегвайки оплакванията относно тяхната точност или достоверност. През последните седмици той многократно публикува туитове, които по същество неправомерно обвиняват Джо Скарбъро, домакин на MSNBC, в убийство на служител през 2001 г., когато той е конгресмен. Скарбъро е бил на 800 мили по това време от произшествието, като полицията не е открила негови следи. Вдовицата на стажанта поиска от Twitter да изтрие съобщенията, но ръководството на платформата отказа.
Доналд Тръмп и неговите съюзници твърдят, че социалните медии проявяват пристрастие към консерваторите и трябва да бъдат ограничени. Въпреки че зад тях стоят частни компании, а не правителството, президентът и неговите поддръжници твърдят, че те всъщност се превръщат в публична арена, която трябва да остане безпристрастна.
„Ако @Twitter иска да редактира и коментира публикациите на потребителите, той трябва да бъде освободен от специалния статус съгласно федералния закон (Раздел 230) и да бъде принуден да спазва същите правила като всички други потребители“, заяви сенатор Джош Хоули, републиканец от Мисури, който гласува в подкрепа на законодателство.
В четвъртък Тръмп определи целта си като борба с пристрастията. "В момента гиганти в сферата на социалните медии като Twitter получават безпрецедентен щит относно отговорността, основан на теорията, че те са неутрална платформа, каквато явно не са, а не редактор с гледна точка", заяви той в Овалния кабинет.
Някои правителствени служители заявиха, че планът му е неизпълним. „Това не работи“, изтъкна Джесика Роузънуорсъл, член на Федералната комисия по съобщенията по време на първия мандат на президента Барак Обама. Според нея изпълнителната заповед на Тръмп не е правилният начин за действие.
Дори някои консерватори възразиха, като предупредиха, че президентът предава контрола върху интернет на „държавната администрация“ и създава пространство за действие на либералните защитници да се нахвърлят върху непопулярни оратори, традиционно филтрирани от основните медии - включително такива като самия Доналд Тръмп.
„Консерваторите трябва да оценят факта, че социалните медии предоставиха безброй нови гласове вдясно и им позволиха да съберат милиони последователи и милиарди мнения“, коментира ситуацията Патрик Хедър, анализатор от Competitive Enterprise Institute.
Законът за благоприличие в областта на комуникациите е приет в зората на съвременната информационна епоха, който първоначално има за цел да улесни сайтовете, управлявани от ранните онлайн пионери като Prodigy и AOL, да блокират порнографско съдържание без да се изправят пред законови предизвикателства.
преди 4 години ейй хапеш ръката която те направи президент!! :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Акаунта на Тръмп е просто за бан отговор Сигнализирай за неуместен коментар