Хеджирането на Мексико му позволява да продава петрол при цени от 49 долара за барел. Търговията, наречена Hacienda Hedge, води своето начало от 90-те години на миналия век, като помага да се изолират правителствените бюджети от колебанията на стоковите пазари. В миналото мексиканското правителство плаща по 1 млрд. долара годишно за опции, договорени с банки и петролни компании. Президентът Андрес Мануел Лопес Обрадор заяви в сряда (22 април), че хеджирането ще позволи на страната да спечели 6,2 млрд. долара.
През последните години иракската State Organization for Marketing of Oil (SOMO) и притежаваната от Обединените арабски емирства (ОАЕ) Abu Dhabi National Oil Co. обмисляха хеджиране, но се отказаха от идеята, надявайки се, че цените на петрола са се насочили към устойчив ръст.
Практиката е често срещана сред независимите производители на петрол в Северна Америка. Тези компании не се радват на финансовата възглавница, която повечето големи петролни компании имат, и обикновено разчитат на високи цени, за да продължат да изпомпват петрол.
Една трета от работите по проучване и производство на петрол в Северна Америка е хеджирана при предполагаема продажна цена от 52 долара за барел, посочват от IHS Markit.
Базираната в Ню Йорк Hess Corp. споделя, че е хеджирала около 80% от производството си на петрол, като по-голямата част от него е „застраховано“ на цена от 55 долара за барел за WTI.
Laredo Petroleum Inc. и SM Energy Co. заявиха, че производството им е хеджирано при цени на WTI съответно от 59 долара за барел и 36 долара за барел. В същото време Antero Resources е защитила по-голямата част от производството си и наскоро заяви, че ще намали с 13% разходите, като същевременно запази своите насоки за производство в САЩ и Канада.
Southwestern Energy Co., друга компания, която използва хеджиране, прогнозира наскоро, че производството ѝ на петрол ще нарасне с 25% през тази година.
Cairn Energy посочва, че ще може да поддържа продукцията си в Северно море до 23 000 барела на ден, след като хеджира производството при цена от 62 долара за барел.
Сега хеджирането на практика не е достъпно за компании, които се стремят да смекчат загубите от ценовия срив. „Промяната на кривата в посока надолу и увеличаването на волатилността ще ще затруднят значително хеджирането до края на 2020 г.“, предупреждават от IHS.
преди 4 години Че какво им пречи на производителите на петрол да продадат фючърси за количествата които изпомпват.....?От това по добро хеджиране здраве му кажи.....Така в края на падежа при цена примерно каквато се получи от минус 37.63 $ за барел,няма да имат проблеми и ще купуват колкото си искат,дори да се наложи физическо "връщане" на петрол в кладенците.....,вярно че за това цялото упражнение трябва да се направят инвестиции,но ако си струва защо да не се осъществи..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години https://***.neobux.com/?rh=426F7269734976616E6F76 отговор Сигнализирай за неуместен коментар