Така че наградите чакат, ако лидерите могат да използват срещите тази седмица, за да покажат, че могат да очертаят нов курс. Най-добрата възможност е свързана с Brexit. Премиерът на Обединеното кралство Борис Джонсън се отдалечи много от ранното си отхвърляне на сделка с ЕС, почти достигайки до позицията на Тереза Мей. Ако той предприеме малко повече за справяне с вътрешните противоречия на Великобритания и опасенията на ЕС по отношение на Северна Ирландия, Европейският съвет би могъл да одобри сделка за Brexit, когато се срещне в четвъртък.
Междувременно във Вашингтон финансовите министри и централните банкери биха могли да посрещнат подобаващо Кристалина Георгиева, новият управляващ директор на МВФ, с по-силен ангажимент за стимулиране на съвкупното търсене.
Перспективата за търговски мир между САЩ и Китай обаче е много по-нереалистична. Говоренето на Тръмп за „мини-сделка“ с Китай е по-скоро само реклама. Но дори то подкрепи финансовите пазари, преди те да бъдат охладени от предпазливата реакция на Пекин към предварителното споразумение, показвайки, че по-солидните сигнали за сделка, колкото и да е ограничена, могат да засилят другите причини за оптимизъм.
Световните лидери сега имат още повече възможности да изтръгнат инвеститорите от песимизма им.
Миналата седмица ОИСР обяви пробив в плановете за реформа на международната корпоративна данъчна система. Срещите на Световната банка и МВФ са първата голяма възможност за финансовите министри да я одобрят и да дадат тласък на по-нататъшните разговори.
Това би повишило очакванията за решаване на проблем, който от години тормози правителствата. Показването, че нормотворческото сътрудничество, все още може да бъде осъществено, ще послужи като лекарство срещу несигурността, породена от разпадането на мултилатерализма.
Същият сигнал може да бъде изпратен чрез силен и съгласуван отговор от икономическите регулатори на доклада на Г-7, който ще бъде представен в четвъртък, относно иновациите в цифровите разплащания, като например плановете на Facebook за валутата Libra. А в Брюксел ЕС може да докаже своята стойност като двигател на стабилност и растеж, като придвижи напред кандидатурите за членство на Албания и Северна Македония.
Рядко толкова основни въпроси на политиката се появяват наведнъж, камо ли в момент, когато мощен отговор може да даде на икономиката толкова необходимия тласък. Ако лидерите не успеят да грабнат тази възможност, те ще бъдат първите, които ще съжаляват за това.
преди 5 години Проблемът за спасение от актуални щети не е при политиците.Все още обществеността пренебрегва, че за трайният успех на българските политици е необходима устойчива успешна работа на българската централна банка.Сега българската централна банка ползва модел за неправилно емитиране на лева. Банковата грешка е същественият причинител за нови щети и завишава недоволството на българите.Вариантите са:1. При запазване на банковата грешка: българската централна банка ползва модел за неправилно емитиране на лева българите сме с нарастващи щети. Протестният вот срещу правителството е с тенденция за увеличение.Създадените условия подсигуряват политическия провал на премиера Бойко Борисов.2. Устойчивият български просперитет е възможен, когато българската централна банка осъществява правилно емитиране на лева.Вместо да се критикуват обречени на провал политици е много по-полезно да се разобличава как централната банка неправилно емитира лева. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Как да върнат лихвите, като няма кой да им ги плаща ?Те знаят, че ЕДИНСТВЕНИЯТ ШАНС трупът да се размърда е да отпишат"задълженията", които считат, че Трупът имал към тях! Ама как "да паднат по гръб" и да отпишат, като моментално ще загубят ВЛАСТТА, която имат, твърдейки, че някой им е "длъжен"! Това са Зверове по своята същност така, че нищго няма да приключи "по мирен път"! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Как ще върнат доверието , те едни лихви не могат да върнат , или да обявят поне тотален фалит , че някой да им се върже . отговор Сигнализирай за неуместен коментар