Модификация – перфекционизмът е враг на прогреса
Чрез теорията на разпространението изследователите откриха, че иновациите не са статични. Те се променят с времето, докато преминават през процеса на разпространение. Тази промяна често се нарича реиновация.
Самото разпространение често следва подобен път и е може би дори по-вероятно да се промени, докато се стигне до възприемането на реформата. Първо, никоя политика или правителство не са перфектни. Уинстън Чърчил често е цитиран да казва, че демокрацията е най-малко лошата форма на управление. Макар принципите на доброто управление да са вечни и универсални, то тяхното приложение под формата на действителна обществена политика не е.
Второ, усилията за прокарване на дадена политика често изискват създаването на коалиции, като интересите на техните съставни части, макар и синхронизирани около политиката, не са напълно еднакви. Така в процеса на прокарването на идеята или реформата всеки от тях в една или друга степен се опитва да нагоди реформата към своите ценности и философия. Има и такива, които напълно отричат идеята и активно се опитват да я променят, така че да не прилича на оригиналния си вариант.
Предизвикателството за хората, които движат реформата, е по такъв начин да подпомагат процеса, че прогресът към по-свободно общество да се постигне, без да се позволи позитивната промяна да бъде подкопана от призиви за перфекционизъм от иноваторите или от групата на изоставащите.
преди 5 години Любопитна ми е практиката. Така описан, моделът ми се струва недостатъчно пълен. отговор Сигнализирай за неуместен коментар