След като в продължение на четири последователни години САЩ пропада в класацията за конкурентоспособност на Световния икономически форум (СИФ), през 2013 г. страната се изкачи с две места – от седмо през 2012 г. на пето.
Комбинацията от фактори, като подобрението на финансовите пазари и добрата образователна система, спомогнаха положението в САЩ да се подобри, въпреки влошените макроикономически показатели.
Годишният доклад за конкурентоспособността я описва като „институциите, политиките и факторите, определящи степента на производителност на една страна“.
В опит да оцени конкурентоспособността СИФ групира изследваните 148 държави в три категории в зависимост от степента на тяхното развитие.
Почти всички от 10-те най-малко конкурентоспособни икономики са изключително бедни – шест от тях имат БВП на глава от населението под 1000 щатски долара.
За сравнение - американският БВП на глава от населението е почти 50 хил. долара. Базирана на доклада на СИФ и публикувана в MarketWatch.com, 24/7wallst.com прави класация на десетте най-зле представящи се икономики в света.
Кои са десетте на най-слаби икономики в света - вижте в галерията!
преди 11 години Средна продължителност на живота - 50г.То навсякъде е така, спрат ли се хапчетата и в европа ще стане такава продължителността :)Идея към здравния и финансовия министъри за решаване на редица проблеми :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Освен хъхризацията виж и какви други пречки за развитие са посочени под снимките за всяка страна: сигурност, съдебна система, инфраструктура, достъп до финансиране, здравеопазване и образование. Тези 6-те показателя са най-слабите места и в нашата страна. отговор Сигнализирай за неуместен коментар