Какво ще се случи ще зависи на първо място от политиката на САЩ, като вероятностите се накланят към по-хаотичен резултат. Изравняването на международните условия за търговия, особено с Китай, но и с други страни, е един от малкото проблеми, които събират доста широка политическа подкрепа в Америка.
Не всички са съгласни с методите, но мнозинството е обединено в преследването на по-добри търговски условия за САЩ. Това увеличава вероятността от използване на валутната политика като оръжие.
Европа и Китай могат да противодействат на този риск, макар и само частично, като направят навременни отстъпки на САЩ, особено що се отнася до дългогодишни оплаквания, като кражбата на интелектуална собственост и принудителните технологични трансфери към Пекин.
Като част от ребалансирането на политиките в полза на структурните реформи и фискалните стимули Европейската централна банка може също да помогне, като постепенно се отдалечи от либералната си употреба на нетрадиционната парична политика за въздействие върху пазарите на активи. Това като цяло е разочароващ стремеж към по-добри икономически резултати и става все по-контрапродуктивно.
Двоичният резултат, свързан със силата на долара, е пример за феномен, който се проявява не само в икономиката и финансите, но и в институционален, политически и социален план. Това е нарастващата веероятност за по-екстремни резултати от двете страни на статуквото.
Този феномен получава все по-голямо признание, но не толкова, колкото заслужава. Това може би не е изненадващо, като се има предвид, че има много поведенчески причини, поради които се съпротивляваме да бъдем изведени от зоните си на комфорт.
Какво могат да направят компаниите и инвеститорите в тази епоха на крайности?
Те могат да намалят валутните дисбаланси, да увеличат своите парични буфери и да търсят рентабилно хеджиране, за да засилят устойчивостта си.
При вложенията в облигации инвеститорите могат също така да предпочетат качеството и да съкратят падежите, за да ограничат излагането си на крайни резултати, като същевременно запазят известен потенциал за печалба.
А американските компании, които имат операции в чужбина, трябва да насочат фокуса си към посрещане на търсенето там, а не да се опитват да удовлетворяват родния си пазар - стратегията „в Китай, само за Китай“.
Конкуриращите се твърдения за последиците от силния долар са само част от дългия списък с необичайни несигурности, пред които е изправена днешната крехка глобална икономика.
Вместо да пренебрегват по-голямата вероятност от крайни резултати, компаниите и инвеститорите трябва да се изправят срещу нея в своето стратегическо планиране. Те трябва да го възприемат като минимизиране на бъдещото съжаление.
преди 5 години Информацията е същата, интерпретацията - съвсем различна. И къде видя да споменават батути? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години ей ти го това същото от по - малкия брат на Инвестора:https://***.dnes.bg/world/2019/10/23/nasa-iska-na-mks-vinagi-da-ima-astronavt-ot-sasht.427064"Брайдънстайн отбеляза, че за разлика от руските кораби "Союз", които отдавна са доказали надеждността си, американската програма в момента се разработва." отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Дедо Вова, стига си пробутвал фалшивите си медии. Или поне ги давай отпечатани на тоалетна хартия, че да ги използваме по предназначение. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Защо силният долар е риск за глобалната икономика? Защото е въздух под налягане. Пример:Ние ви предупредихме!: САЩ молят Русия за още космически кораби Москва им предложи батутиhttps://bgr.news-front.info/2019/10/24/nie-vi-predupredihme-sashh-molyat-rusiya-za-oshhe-kosmicheski-korabi-moskva-im-predlozhi-batuti/Четете, това са факти за Боинг, НАСА, бай Мъск и пр. хай-тек. отговор Сигнализирай за неуместен коментар