Значително са нараснали и негативните предупреждения, отправяни от компаниите. Към момента съотношението негативни към позитивни очаквания е 1.7, или значително над това от 0.8 през второто тримесечие и над регистрираното през първото тримесечие съотношение от 1.5.
Междувременно през настоящата седмица едва ли ще станем свидетели на значителни движения на щатските пазари, тъй като инвеститорите с интерес очакват данните за заетостта за август в САЩ, които ще бъдат изнесени този петък.
Текущата седмица е последната за лятото и е традиционно сред най-слабите периоди на годината. Доказателството за това дойде в петък, когато бе регистриран и най-ниският дневен изтъргуван обем през настоящата година.
Средните очаквания на анализаторите са през август да са разкрити 139 000 нови работни места, или значително над изнесените разочароващи данни за заетостта през юли, когато бяха отчетени едва 32 000 нови работни места.
Очакванията на анализаторите относно равнището на безработицата са тя да се запази без промяна на ниво от 5.5%.
Други данни, които биха оказали някакво влияние върху щатските пазари, са тези за продажбите на автомобили през август, които ще бъдат изнесени в сряда от най-големите световни производители – Ford и General Motors, както и данните за продажбите на търговските вериги, които ще бъдат обявени в четвъртък.
Изминалата седмица щатските индекси завършиха на положителна територия, като Dow Jones се повиши с 0.8% до 10 195.01 пункта, а технологичният Nasdaq добави към стойността си 1.3% до 1 862 пункта.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.