В навечерието на празниците много американци вече бяха натоварени с рекорден дълг по кредитните си карти. И все пак потребителските разходи в САЩ се очаква да достигнат нов връх през този сезон, пише CNBC.
Националната ритейл федерация съобщи миналата седмица, че разходите между 1 ноември и 31 декември са „очевидно напът“ да достигнат рекорд между 979,5 млрд. и 989 млрд. долара.
„Увеличаването на работните места и заплатите, скромната инфлация и добрият баланс доведоха до солидни празнични разходи“, каза в изявление главният икономист на федерацията Джак Клайнхенц.
Но други доклади показват, че много купувачи все повече разчитат на кредитни карти, за да извършват празничните си покупки.
До този момент 36% от потребителите са поели дълг през този сезон, установи скорошен доклад на LendingTree. А тези, които са на червено, са натрупаха средно 1181 долара задължения спрямо 1028 долара през 2023 г., според проучване сред повече от 2000 възрастни.
„Никой не трябва да се изненадва, че толкова много американци са задлъжнели през този празничен сезон. Цените все още са много високи и това означава, че много американци просто не са имали избор“, каза Мат Шулц, главен кредитен анализатор на LendingTree.
„Инфлацията все още е голяма работа в тази страна и оказва огромно влияние върху финансите на хората, включително празничните им разходи“, заяви той.
Според друг доклад 28% от потребителите на кредитни карти не са изплатили подаръците, които са купили миналата година, показват данните на NerdWallet, събрани сред 1700 възрастни през септември.
В някои случаи готовността на американците да харчат е знак за увереност, отбеляза Шулц. Някои със сигурност са поели дълг, защото не са имали друг избор, докато други са го направили, защото са искали да се поглезят малко и не са се притеснявали да платят малко повече, за да получат това, което те или техен любим човек наистина иска, допълва той.
Кредитните карти обаче продължават да бъдат един от най-скъпите начини за заемане на пари. Средният лихвен процент по кредитна карта в САЩ в момента е повече от 20% — близо до исторически връх.
От тези хора, които имат дългове, 21% очакват, че изплащането им ще отнеме пет месеца или повече, показват още данните на LendingTree. При тези темпове главоломно високите лихвище струват скъпо, според Шулц.
„Това означава по-малко пари, които да отделите за други големи цели за новата година, като увеличаване на фонда за спешни случаи или спестяване за колеж“, посочва той.. „В по-крайни случаи това може да означава, че ще сте по-неспособни да плащате основни задължения или да купувате храна. И в двата случая това е голяма работа“, допълва Шулц.
преди 10 часа Бях почти импотентен и сега го правя в продължение на 3 часа без прекъсване и той е като камък, освен това дори се е увеличил с няколко сантиметра, това е мега готино нещо. Подарете на себе си и на нея супер ceкc: ----- https://come.ac/testo отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 часа Кредитни карти, най-големият метод на плащане в Сащ.Повечето хора изплащат картата всеки месец до датата на падежа. Но отчетените салда по кредитни карти са салда по извлечения и показват всички салда, включително тези, които ще бъдат изплатени няколко седмици по-късно и никога няма да натрупат лихва. Така че това са отново партенки на хора които искат американците да са бедни, а те не са, хахаха отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 часа което е ПО-ГОЛЯМАТА МНОЗИНСТВА от балансите по кредитни карти.Subprime (малка част от салда по кредитни карти) излиза от махмурлука на безплатни пари. Видяхме това и при заемите за автомобили. Subprime винаги е в беда, поради което е subprime. Subprime означава лош кредит, а не нисък доход. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 часа Процентът на просрочие от 30 и повече дни на Федералния резерв по кредитни карти, издадени от всички търговски банки, падна с косъм до 3,23%, сезонно коригирани, според данните, публикувани днес. Без сезонно коригиране, процентът на просрочие от 30 и повече дни на Федералния резерв се повиши до 3,23% в края на Q3.Салдата по кредитни карти са на исторически ниските 7,9% от приходите, което е спад от 14% през 2003 г.Просрочията на основните кредитни карти са в безупречно състояние (0,99%), кое ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 часа Федерален резерв: 30-дневни проценти на просрочие по кредитни карти, издадени от търговски банки (3,23%)Equifax: 60-дневен процент на просрочие по кредитни карти, издадени от търговски банки (3,01%)Fitch: 60-дневен процент на просрочие на кредитни карти с първокласен рейтинг (с изключение на второстепенни), пакетирани в обезпечени с активи ценни книжа (0,99%). отговор Сигнализирай за неуместен коментар