Цената на петрола се понижава във вторник, увеличавайки загубите от предходната сесия, на фона на опасенията за търсенето в Китай, най-големия вносител на суров петрол в света. Междувременно пазарът успява да се отърси от риска от ескалация на конфликта в Близкия изток, предава Ройтерс.
Фючърсите върху суровия петрол сорт Брент поевтиняват с 32 цента, или 0,4%, до 79,46 долара за барел. Тези върху американския West Texas Intermediate (WTI) поевтиняват с 36 цента, или 0,5%, до 75,45 долара за барел.
Поредица от разочароващи икономически данни от Китай разтърсиха пазарите напоследък. Производствената активност в страната вероятно се е свила за трети месец през юли, показа проучване на Ройтерс в понеделник.
Също в понеделник Citi намали прогнозата за растежа на Поднебесната империя от 5% на 4,8%, след като растежът на страната през второто тримесечие не отговори на оценките на анализаторите.
През предходната търговска сесия „черното злато“ поевтиня с 2%, след като Израел сигнализира, че отговорът на ракетния удар на „Хизбула“ по окупираните от Израел Голански възвишения в събота ще бъде изчислен така, че да се избегне въвличането на целия регион по-мащабна война.
Във Венецуела опозицията съобщи, че е спечелила 73% от гласовете на президентските избори, въпреки че националният избирателен орган обяви досегашния държавен глава Николас Мадуро за победител във вота, което му дава трети мандат.
„Победата на Николас Мадуро на последните избори във Венецуела е предизвикателство за световното предлагане, тъй като може да доведе до затягане на санкциите на САЩ“, смятат анализаторите на ANZ. Те изчисляват, че това може да намали износа на страната със 100-120 хил. барела на ден.
Правителствата във Вашингтон и в други страни се усъмниха в резултатите от изборите, а в понеделник в градове из цяла Венецуела се проведоха протести.
*Данните са актуални към 9.00 ч. българско време.
преди 5 месеца През 2018 г. САЩ станаха най-големият производител на суров петрол в света и оттогава запазват тази позиция. Производството на петрол в САЩ драматично промени глобалната енергийна динамика.Fracking също така превърна САЩ в най-големия производител на природен газ в света, отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 месеца Производството на суров петрол в САЩ скочи до рекордните 12,9 милиона барела на ден през 2023 г., което е увеличение със 158% от 2008 г., когато фракингът започна да се превръща във важен фактор.Ръстът на производството през 2022 г. и 2023 г. беше резултат от много по-високите цени на петрола, започващи през 2021 г. При суровините лекарството за високите цени са високите цени, защото те насърчават производителите да увеличат производството, а скокът в предлагането след това сваля цените. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 месеца Искате луд сeкc за 3 чaса, силна еpeкция, продължителна липса на еякyлация и повишен тeстостеpон! Сега е възможно и бeзoпасно, лично го изпpобвах! И прочетох за този метод тук:-- https://use.my/woodman отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 месеца могъщият картел опецитеплюс съкращават добиви с милион барели от дневният добив и не могат да достигнат заветните 100 за барел ... :))) ... мъка ребята , много мъка има по този свят ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар