Водещите европейски индекси завършиха борсовата сесия в сряда преобладаващо с ръстове въпреки икономическите притеснения около инфлацията и прогнозите за растежа.
Общоевропейският измерител Stoxx 600 отчете ръст от 0,3%, успявайки да се възстанови от по-ранните си понижения, които достигнаха 2%. Секторът на банките се сви с 2,8%, а при застрахователните акции спадът бе от 2,4%. В същото време сегментът на здравеопазването прибави 1,8%.
Във Великобритания бенчмаркът FTSE 100 напредна с 0,3%, след като Английската централна банка обяви, че ще започне да купува неограничено количество дългосрочни държавни облигации, считано от сряда до 14 октомври, за да стабилизира финансовите пазари. Отделно ще отложи и програмата си за продажба на облигации, която трябваше да започне следващата седмица.
Британският облигационен пазар отчита исторически разпродажби, а паундът стигна рекордно дъно спрямо долара след новата порция бюджетни промени на новото правителство в страната.
В Германия индексът DAX отчете покачване от 0,4%, докато френският САС напредна с 0,2%.
Паундът на свой ред се разменя спрямо долара за 1,0848, след като по-рано през деня цената му падна под 1,06 долара.
Валутните пазари бяха под напрежение и в другата част на света, където т.нар. оншорен юан се котираше на ниво от 7,2235 юана за долар в сряда - ниво, невиждано от поне 14 години. Това е законната валута, използвана в континентален Китай. Офшорният юан, който се търгува в чужбина, се обезцени до най-ниското си ниво от началото на събирането на данни през 2010 г.
При индивидуалните акции тези на германския конгломерат Thyssenkrupp поевтиняха с над 11%, след като JPMorgan потвърди занижената си оценка за книжата.