IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Путин е изпратил "изключително личен подарък" на Тръмп, съобщиха от Кремъл

Според американски медии става въпрос за портрет на американския президент от известен руски художник

15:53 | 24.03.25 г.
Автор - снимка
Създател
Снимка: Bloomberg LP, архив
Снимка: Bloomberg LP, архив

Руският президент Владимир Путин е направил на президента на САЩ Доналд Тръмп "изключително личен подарък", който е връчил на специалния пратеник на Тръмп Стив Уиткоф миналата седмица, съобщиха от Кремъл, цитирани от ДПА.

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков не разкри естеството на подаръка. Според американски медии Уиткоф е казал, че подаръкът е портрет на Тръмп, нарисуван от известен руски художник, съобщава БТА

Песков заяви, че допълнителна информация може да бъде предоставена само ако Путин реши да направи това, тъй като подаръкът е от личен характер.

Путин и преди е изразявал възхищение по адрес на Тръмп, особено след опита за убийство на републиканеца през юли миналата година, когато по време на предизборен митинг Тръмп беше прострелян в ухото.

Говорителят на Кремъл заяви, че и в Русия, и в САЩ има желание и готовност да се постигне напредък по пътя към мирно решение на войната в Украйна. Той добави, че това засяга цяла поредица от въпроси, по които се водят разговори между руски и американски представители в Рияд.

Песков посочи, че разговорите са съсредоточени по-специално върху безопасността на корабоплаването в Черно море, особено по отношение на транспорта на украинско зърно. Русия анулира предишно споразумение за Черно море с мотива, че интересите ѝ се нарушават. 

Песков заяви по-рано, че руският мораториум за нанасяне на удари срещу енергийната инфраструктура на Украйна остава в сила въпреки съобщенията за продължаващите украински атаки срещу руски енергийни обекти .

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 15:53 | 24.03.25 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини
Още от Политика виж още

Коментари

Финанси виж още