Бившият министър на здравеопазването Кирил Ананиев в третия кабинет на Бойко Борисов и министър на финансите между 2020 и 2021 г. е назначен за заместник-министър на финансите, съобщават от пресслужбата на Министерския съвет.
В екипа на Теменужка Петкова ще влезе като заместник и Галя Димитрова – бивш изпълнителен директор на НАП. Галя Димитрова беше начело на приходната агенция между 2017 г. и 2021 г., като беше освободена от поста си заради теча на данни от НАП от Асен Василев, който тогава изпълняваше функциите на служебен министър на финансите.
Преди ден стана ясно, че Людмила Петкова вече няма да бъде заместник-министър на финансите, след като ръководи министерството в рамките на двата служебни кабинета на Димитър Главчев.
Премиерът Росен Желязков е назначил днес още четирима заместник-министри. Мартин Дановски – бивш зам.-министър на финансите, сменя финансовото министерство с това на иновациите и растежа, където ще бъде заместник на Томислав Дончев.
Невена Лазарова е назначена за заместник-министър на икономиката и индустрията. Била е заместник-директор на Общинското предприятие „Столично предприятие за третиране на отпадъци“ и ръководител на отдел в „Българския спортен тотализатор“.
На мястото на Петко Стефановски като заместник-министър на здравеопазването е назначен Явор Пенчев – бивш заместник-министър на регионалното развитие и благоустройството между декември 2021 г. и юни 2022 г.
За заместник-министър на околната среда и водите е назначен Атанас Костадинов, който вече е заемал поста по време на Тройната коалиция (2005 г. – 2009 г.), както и в периода 2013 г. – 2014 г., бивш народен представител от 44-то, 45-то и 46-то Народно събрание. През последните години Костадинов е част от политическия кабинет на Министерство на околната среда и водите като съветник и парламентарен секретар.


ПСЖ спечели Интерконтиненталната купа
НС прие на второ четене промени в Закона за ДДС
Младежи, участвали в антиправителствените протести, създадоха инициатива "СТОП"
Мъж беше прегазен от три коли на АМ "Тракия"
Желязков: Очевидно е, че отиваме на избори
Проф. Спасов: България има нужда от малки модулни реактори за балансиращи мощности
Прекрояването на доктрината на САЩ за Латинска Америка е ужасна геополитика
Ziemba очаква AI да подкрепи търсенето на газ през 2026
Ziemba: Ситуацията около Венецуела ще се отрази на Русия, Иран
Ziemba: Следим предлагането на петрол и от Гвиана
Как евтина тръба спестява сериозна сума от гориво
Главният дизайнер на Mercedes напуска
Нова технология разпознава пияните шофьори зад волана
Отмяна на забраната на ДВГ – какво означава това за шофьорите?
Ford обяви промени в стратегията и отписа 20 милиарда долара
Коледни подправки за баланс на кръвната захар
Американските суперносачи отново са в сила в Тихия океан
Задържаха над 180 000 къса нелегални цигари край "Дунав мост 2"
Синът на Нели и Ашанти вече е проходил
Какво знаем за руската офанзива в Сиверск, ключов пост в Донбас ВИДЕО
преди 10 месеца До: arleeclassicУдрям дъно вече. Като правя екс и не може да ми се пляскат :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар