Новоизбраният председател на Народното събрание Вежди Рашидов и заместниците му ще приемат ротационен принцип на управление, заяви той в ефира на bTV.
"Трябваше да се намери личност за председател на парламента, която не е зависима. Когато видях, че на хората отвън им омръзва, трябваше да го направя в името на народа", посочи Рашидов.
„Ако не се справям, ще се оттегля. Аз съм бил два мандата министър. Трябва ми малко време, за да навляза в процедурите на парламента. Щом жена ми ми каза, че стоя добре и се оправям – това е една оценка от моята съпруга. Прекрасни хора седнаха като заместници. Ще приемем ротационен принцип на управление и всички ще имат възможности“, добави той.
"Най-лесно се работи с Бойко Борисов. Той е сговорчив, отворен към диалог. След избора Борисов ме поздрави и каза, че се справям добре. Политиката на партията се провежда през много хора, през негови заместници", каза още Рашидов.
"Времето е в ръцете на хората. Българският народ е този, който ни е избрал - той ще ни и изгони. Безкрайно не може да се опъва ластикът. Идва зима, разчитам парламентът да работи и да бъдат разумни. Плюенето не е политика. Зимата идва и трябва да се работи. Театри има достатъчно, но политиците трябва да работят“.
По темата за връзката му в миналото с "Мултигруп" Рашидов подчерта, че никога не е работил в "Мултигруп". "Аз познавам от социализма Илия Павлов и нищо лошо не ми е направил. Той е работил в Министерството на културата. Илия Павлов за нищо не е осъден. Приятели не оставям – той ме прие за приятел и аз него", допълни Рашидов. Той каза, че все още съди служебния министър на културата Велислав Минеков. Този тираж "мултак" тръгна от него, обясни Рашидов.
Председателят на парламента коментира и темата за отношенията с Русия. "Аз изразих лично мнение относно поканата на руския посланик за откриването на Народното събрание. Това не ми пречи да се подчиня на партийното решение", коментира той и поясни, че е противник да се пращат "оръжия на смъртта". Ако това е държавна политика, ще се подчиня, допълни Рашидов.
преди 2 години Политиците запазват създаващия щети метод за държавни финанси. Щетите от държавната финансова грешка подсигуряват провалът на 48-ото Народно събрание. Г-н Вежди Рашидов е със съдба на политическа жертва. Възможна е полезна промяна. Подобреният метод за държавни финанси създава възможност за устойчиво развитие на държавата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар