Промишленото производство в САЩ отчита минимален ръст през февруари, тъй като по-мекото време е намалило търсенето на комунални услуги, но е стимулирало рязко възстановяване на фабричното производство, съобщава Bloomberg.
Ръстът от 0,1% при промишленото производство следва низходяща ревизия на показателя от предходния месец от 0,5%, показват данни на Федералния резерв.
Фабричното производство се разраства с 0,8% през февруари, но данните за януари бяха ревизирани надолу до 1,1%, което според Фед се дължи на суровите зимни климатични условия.
Докладът на Фед показва спад от 7,5% в производството на комунални услуги, но производството в минното дело се увеличава с 2,2% след свързания с метеорологичните условия спад през януари.
Въпреки повишението през февруари фабричното производство е намаляло с 0,7% спрямо същия месец на миналата година, което илюстрира продължаващите проблеми в сектора. Отделни данни, публикувани в петък, показаха, че фабричната активност в щата Ню Йорк се е свила този месец с повече от очакваното, тъй като поръчките, доставките и заетостта отслабват.
Въпреки че индустриалните клиенти постигнаха напредък през изминалата година, привеждайки запасите в по-голяма степен в съответствие с търсенето, правителствените данни в четвъртък показаха, че продажбите на дребно са се повишили умерено през февруари след голям спад в началото на годината.
Нарастването на фабричното производство през февруари отразява подобренията в сектора на машините, моторните превозни средства и електрическото оборудване. Производството на потребителски стоки обаче намалява с 1,4% поради спада в търсенето на енергия. Производството на бизнес оборудване се е увеличило с 1,7%, отчитайки най-големия си ръст за последните две години.
Активният капацитет на фабриките – мярка за потенциалната продукция – нараства до 77%. Общият капацитет остава непроменен на ниво от 78,3%.
преди 7 месеца На крива ракета космоса и пречи/помага. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 месеца China(2022) : 4,975,614.35United States(2021) : 2,497,131.58 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 месеца China20224,975,614.35United States20212,497,131.58Поизводство по номинални цени (хил.$) отговор Сигнализирай за неуместен коментар