Българските блогове изостават с няколко години от световните тенденции. Докато в САЩ и половината свят блоговете вече са: “новата свобода в интернет”, “новата, обществена журналистика” и “барометър за процесите в интернет обществото”, в България те все още са ново и недотам познато явление.
Блогът има пълната функционалност на уебсайт, като разликата е в това, че публикуването на информация в него става по-лесно от изпращането на имейл. Това го прави предпочитано средство за всекидневно публикуване на информация както за отделни хора, така и за цели компании и мултинационални корпорации като Yahoo, Google и General Motors.
От днес българските интернет потребители ще имат възможността да стартират своя безплатен блог в www.blog.bg, собственост на интернет компанията Инвестор.БГ АД. Сайтът предоставя възможност за публикуване на снимки, за създаване на собствен профил, както и много полезната опция “Абонаменти”, която служи за RSS синдикация на различни блогове и новинарски канали. За регистрираните потребители работи и система за лични съобщения, която улеснява комуникацията между блогерите.
Всеки блог в www.blog.bg има и собствен RSS канал, което позволява следенето на новите публикации на много блогове от страницата с абонаменти или чрез специални RSS четци.
“Блоговете помагат на много специалисти от различни области да доизградят и освежат имиджа си като признати авторитети и като хора. Ще се радвам това да се случи и в България, тъй като вече е ясно, че бъдещето е в интернет. Да имаш свой блог, свое лице в интернет, ще става все по-голям плюс”, коментира мениджърът на проекта Георги Георгиев.


Прожектират анимационни филми в детския отдел на Варненската библиотека
Двамата варненски общински съветници излизат от домашен арест срещу обща гаранция от 350 000 лв.
Редовният бюджет за 2026 отпада
Температури между 7 и 12 градуса днес
Мерц: Германски войски биха могли да отблъскват руските атаки в Украйна
Китайският производител на чипове MetaX записа 755% ръст при дебюта си
Ardian: Европейските борси трябва да се обединят
САЩ готвят нови санкции срещу Русия, ако Путин отхвърли мирното споразумение
Атаките към изкуствения интелект ще бъдат тенденцията на 2026 г.
Колко сигурни са колите, за които не трябва шофьорска книжка
Зловещо - Cadillac Escalade стартира сам през нощта
Япония налага данък на електромобилите в зависимост от теглото
Защо някои двигатели имат двойно впръскване на гориво
Край на евтините коли от Китай – Пекин иска ново споразумение с Европа
Елен на пътя, мъж се заби в дърво и пострада
България с все повече реални примери за работеща кръгова икономика
Борисов от TikTok: Тежките последици си имат име - Асен Василев ВИДЕО
Парична гаранция общо от 350 000 лв. за общинските съветници Кателиев и Стефанов
Украинската армия удари руска рафинерия в Краснодарския край