Двете страни са обсъдили мерки и действия за технологичната подготовка за пуск на първите мощности след близо двегодишен застой в дейността на завода.
Общината във Враца ще окаже съдействие за отстраняване на проблемите по осигуряването на изправна техническа инфраструктура, заяви Бубев. Водоснабдителното дружество "В и К", "Електроразпределение - Плевен" (клон Враца), БКС и други общински фирми също ще се включат в технологичния процес по възстановяването на производствените мощности на "Химко".
“Индагро-България”, дъщерна фирма на един от основните производители на торове в Европа "Индагро-Женева", нае на 9 декември 2004 г. под наем за една година всички производствени мощности на торовия завод "Химко" във Враца.
Компанията в България е регистрирана в началото на 2004 г. в София с цел да наеме или да купи врачанския торов завод, уточни Семерджиев. Според договора "Индагро-България" ще плаща по 100 000 лева месечен наем.
Фирмата поема ангажимент да възстанови производството на амоняк и карбамид, като инвестира необходимите средства за ремонт на мощностите, както и да назначи до края на януари т. г. 400 души, предимно бивши работници и специалисти.
Стратегическата цел на компанията е до шест-седем месеца да пусне 85 процента от мощностите на завода и да произвежда около 6000 тона амоняк и 36 000 тона карбамид, като върне на работа общо 1400 души.
Тази мащабна програма "Индагро-България" ще осъществи с дъщерната фирма на руската газова компания "Газпром" - Казросгаз (казахстанско-руска фирма), каза Андрей Семерджиев.
Свързани компании:
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.