Според Смит българските компании сами предлагат решения на нестандартни проблеми.
Домакин на форума бе Бизнес съветът за международно разбирателство, а в срещата участваха 20 водещи американски компании от сектора на информационните технологии и финансовия сектор като IBM и UBS Capital Business. Сред тях бяха и представители на фирми, собственост на българи, работещи в САЩ, съобщиха от пресцентъра на Министерство на икономиката.
Българските фирми, които са в състава на делегацията и участваха във форума са: Мусаласофт, Интерконсулт, Бианор, Еском, Електронпрогрес, ЕПИК Електроник Асембли и др.
Стремежът ни е да позиционираме България като основен IT център в Югоизточна Европа, заяви в изказването си вицепремиерът Лидия Шулева. Тя представи стратегията за конкурентноспособност на страната ни на световните пазари на информационни и комуникационни технологии и подчерта предимствата да се инвестира у нас.
Министър Шулева подчерта, че конкретните възможности за партньорство, които България предлага на инвеститорите, са създаване на информационни и комуникационни продукти с висока добавена стойност, изработване на нестандартни продукти и системи от сферата на информационния и комуникационния сектор и роботиката, развитие на аутсорсинг на софтуерно производство, партньорство в научно изследователски и научно приложни разработки и т.н.
Американските компании се обединиха около мнението, че българските фирми са конкурентни във високия сегмент на IT услугите, където се състезават на база качество, професионализъм и творчество, не на база цена на продукта. Според тях това е основната разлика между България и Индия и те са готови да инвестират в страната ни.
Свързани компании:
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.