Дигитализацията на образователния процес, продиктувана от коронавирусната криза, ще доведе до трайни промени в обучението. Това очаква Милена Стойчева, изпълнителен директор на JA България.
В ефира на Bloomberg TV Bulgaria тя потвърди, че се наблюдава много по-голяма ангажираност сред онези, които избират да учат.
„Можем да определим учителите като новаторите на съвремието. Те реагираха много бързо на създалата се ситуация”, коментира Стойчева, като изтъкна ролята на учителите в дестанционното обучение заради кризата с коронавируса.
Според експерта ситуацията дава възможност образователната система да се насочи към ползите от развитите технологии, с което да се подобри и персонализира процесът на учене.
“Ключово е да се запази добрата връзка на общуване”, смята изпълнителният директор на JA България.
По думите на Стойчева вече се променя и начинът на взаимодействие между различните членове в обществото. “Може би това ще създаде нова форма на партньорство между образованието и бизнеса, което е необходимо и за двете страни”, смята тя.
Стойчева разказа за работата на стартъп, в рамките на програма на JA България, който е създал термокамера за откриването на случаи на хора, напът да бъдат заразени с коронавирус. "Това решение се валидира и се тества. То може да се използва и по-нататък за превенция на различни болести", прогнозира тя.
Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.