Почти една четвърт от гърците са изложени на риск от бедност, сочат последните статистически данни на Гръцкия статистически институт. Ако нямаше социални помощи, почти половината население на Гърция щеше да е изложено на риск от бедност.
Новото проучване показва, че 23,1% от гърците са били изложени на риск от бедност през миналата година. За сравнение през 2009 г. техният брой е възлизал на 19,7%.
Данните разкриват, че повече от 900 000 домакинства скоро могат да печелят по по-малко от 11 900 евро годишно - средства за двама възрастни и две деца под 14-годишна възраст.
В групата на най-уязвимите влизат самотните родители, възрастните хора и безработните мъже.
Според анализатори това, което ще пречи на растежа на гръцката икономика през следващите две години е увеличението на данъците, бюджетните съкращения, както и слабият износ.
Скорошен доклад на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) показа, че рецесията в Гърция е натоварила по-сериозно икономиката от очакванията и това подкопава устойчивостта на дълга. Освен това увеличава значително гръцката безработица.
Повече за бедността в Гърция можете да научите от видеото на Bulgaria On Air!
преди 10 години Една четвърт от гърците са изложени на риск от бедност. У нас е 50%. За какво говорим и хабим пространство? Аз съм писала в документ на ЕК: "The overall at-risk-of-poverty rate slightly increased for men (by 0.4 p.p.) and decreased for women (by 0.4 p.p.) in the period 2010-2011. These rates for Bulgaria are 47.7% for men and 50.5% for women in 2011. Rates for older people are more disturbing: 56.0% for men and 64.6% for women in 2011. Шампиони сме в ЕС. За кого да се кахърим - за нас или за други? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Хич да не ми говорят за риска от бедност относно гърците, все още целокупният гръцки народ има спестявания за над 300 милиарда долара и само част от тях изгоряха (които бяха в кипърските банки).С останалото ще издържат доста време на всякакъв "риск от бедност". отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години *** ти как реши че гръцката държава се грижи за хорицата си ??? - с дружката си кипър са набримчени за една камара опити и изследвания, за което нито държавите /каквото и да разбираш под това/ нито представляващите последните (или 'хората') имат нещо против - даже напротив ;)))))))))))))))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар