Бюджетът за следващата година има малки разлики спрямо водената от предходния финансов министър Симеон Дянков политика на икономии, коментира в ефира на Bulgaria On Air Димитър Стефанов, доцент в Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“.
„Предвижда се бюджетният дефицит от 1.8% да намалее до 1 %. Това означава икономии. Заложено е и относително
По думите му ниските нива на ръст- малко над 0%, и дефлационните процеси, показателни за спада на цените на активите, дават основания за сравнение между България и Япония.
„Можем да говорим за т.нар. „японска болест“ у нас и за „изгубено десетилетие“. От 90 година насам в Япония не могат да излязат от това състояние на стагнация на икономиката с лек растеж на моменти“, посочи още Стефанов.
Според него икономиката ни може да бъде задвижена с умерено емитиране на дълг и привличане на инвестиции.
Интервюто може да видите от видео файла.
преди 10 години как Административните разходи наратват 3 пъти за 10 години (втората графика http://***.capital.bg/biznes/finansi/2013/11/27/2191912_budeshteto_prez_ochite_na_bankerite/ ), не трябва ли банките да стават по-ефективни в криза? Вижда се ясно къде се крият приходите от картелните лихви - това са около 1 млрд на година измислени разходи.Излезте всички на протест пред БНБ на банкерския празник. Картелът от банки намали 2 пъти лихвите при сериозните протести, за да ги потуши. Намерете групите в ФБ за да се организирате! отговор Сигнализирай за неуместен коментар