„Целта е терминалът Argo да бъде построен до третото тримесечие на 2023 г. и да започне работа през първото тримесечие на 2025 г., съобщи той и напомни, че Гърция е разположена географски така, че е идеална локация, за да снабдява Европа (с LNG). – През Югоизточна Европа Гърция може да осигури достъп до всички пазари в Азия, Близкия изток, САЩ и Африка.“
По думите на Петкидис Argo „ще има огромен капацитет за съхранение – 5,2 млрд. куб. м годишно, което ще увеличи капацитета за балканските страни и Югоизточна Европа“.
„Газът ще се транспортира през различни източници и ще се включи в националната система, към която и България е включена вече“, посочи той.
По думите му пазарните тестове на терминала за разпределяне на количествата са започнали току що. Той отбеляза, че вече има интерес от различни участници и водят се разговори, но все още не е заявен интерес от българска страна. Петкидис съобщи, че инвестицията в проекта е около 400 млн. евро – тя включва инсталацията за регазификация и самия тръбопровод.
Какъв е капацитетът на терминала? Как ще се изпраща газ към страни, които не са включени в мрежата? Отговор на тези и други въпроси може да получите и на „Tech 21: Кръгова икономика". Новото издание на специалния телевизионен проект, който Bloomberg TV Bulgaria реализира, ще се излъчи на 13 ноември от 20:00 часа в ефира на бизнес телевизията.
Целия разговор гледайте във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.
Видеа с всички гости на предаването „В развитие“ гледайте тук.
преди 2 години Терминал има, ама газ нема! Келфайда?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Еврейте да не задействат член 5 ти на Нато в Кипър срещу БразлияРусияИндияКитайЮАРПуйка.https://dayan.org/content/politics-war-and-eastern-mediterranean-gas отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Басилио Петкидис, крава на теле не бозае,анадън му. отговор Сигнализирай за неуместен коментар