IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg

Защо Китай налага ограничения в гейминг индустрията?

Инвеститорите се притесняват все повече от мерките на Пекин, твърди Милин Джалалиев

20:49 | 05.08.21 г. 4
Защо Китай налага ограничения в гейминг индустрията?

Инвеститорите се притесняват все повече от мерките на Пекин спрямо компаниите в най-различни сектори. Китайското управление наложи ограничения за времето, в което децата могат да играят видео игри - 1 час на ден през работните дни и 2 часа през уикендите. Но игрите могат да бъдат наркотик, колкото всяко едно нещо, което доставя удоволствие, въпрос на употреба e. Това заяви в ефира на Bloomberg TV Bulgaria Милин Джалалиев, съосновател на ARC Academy.

Според него едно от основните притеснения на родителите е тенденцията игрите да са безплатни, но в тях да могат се правят покупки за по-добри условия, което примамва играчите. Милин Джалалиев е на мнение, че Китай налага този тип ограничения основно заради начина, по който функционира самата държава. Управляващите в Пекин използват подобни методи и при всеки един друг бранш. Истината обаче е, че не държавата трябва да се намесва, за да регулира по колко време децата играят видео игри, а по-скоро самите родители трябва да се намесят в процеса, каза още той. 

“Ти даваш в ръцете на детето супер мощен инструмент, който може да прави много неща. Има всякакви средства, чрез които могат да се регулират времето и действията на телефона или компютъра. Изискват се усилия и ограмотяване на самите родители, не само да наблюдават процеса, а да са въвлечени в него”, уточни гостът.

Джалалиев добави и че от Пекин са смекчили тона си по въпроса с видео игрите, след като са се намесили гейминг асоциациите.

Той коментира, че самата гейминг индустрия се радва на 10% ръст, защото пандемията и социалната изолация са привлекли играчи, които или никога не са били геймъри, или в миналото са играли, но отдавна вече не са активни на пазара.

Целия разговор може да видите във видеото на сайта на Bloomberg TV Bulgaria.


 

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 05:53 | 14.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини
Още от Bloomberg TV виж още

Коментари

4
rate up comment 4 rate down comment 1
econo_miss
преди 3 години
"Истината обаче е, че не държавата трябва да се намесва, за да регулира по колко време децата играят видео игри, а по-скоро самите родители трябва да се намесят в процеса, каза още той. "Този човек не разбира ли, че родителите на децата също са от зомби поколението. Аз откакто се помня "разцъквам". От времето, когато се ползваха 5.25" дискети. Много правилно се ориентират китайците. Времето на децата минава в онлайн "размисъл". Мозъка изтръпва от толкова гледане. Да не говорим, че от риалити игрите адреналина се качва яко и след това ръцете им потреперват, изнервят се и т.н. Казвам го от опита на 2 поколения при мен :)
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
3
rate up comment 5 rate down comment 3
zelka007
преди 3 години
напълно съм съгласен с теб ... това е рак , който трябва да се ликвидира . точат кинти от пристрастяване ... в случая чайниците са абсолютно прави !!
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
2
rate up comment 1 rate down comment 3
zelka007
преди 3 години
напълно съм съгласен с теб ... това е рак , който тр
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
1
rate up comment 5 rate down comment 1
mrynmryn
преди 3 години
" игрите да са безплатни, но в тях да могат се правят покупки за по-добри условия" - това са така наречените "микротранзакции", които са в основата на днешните мобилни игри. Имам познат от САЩ, който за 3г е набутал 24к$ в една игра. За сравнение една нова игра за компютър, от голямо студио, е между 40 и 60 евро.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още