Той определи като “доста добро” представянето на IPO-пазара през 2020 г.
“Може би първичните публични предлагания през 2021 г. ще са потиснати, понеже много от компаниите вече осъзнаха несигурността, пред която се намират. IPO-тата през 2020 г. бяха предварително подготвени, те просто чакаха момента, в който да се появят на пазара”, обясни Райков.
Според анализатора през 2021 г. ще се усети ефектът от коронакризата върху IPO-пазара.
По отношение на технологичните компании Райков отбеляза, че е вероятно те да останат печеливши и през следващата година, като се очаква лек спад на приходите им, след като икономиката се върне към по-нормалния си вид.
Анализаторът определи петрола като “най-емблематична” суровина за 2020 г., имайки се предвид отрицателните цени, които достигна по-рано черното злато.
“В момента единствено и само Организацията на страните износителки на петрол поддържа петролния пазар от срив, икономиката не може да го задвижи на предишните нива”, коментира Райков турболенциите на пазара.
Финансовият анализатор е на мнение, че пазарите в момента са на рекордни върхове и са „тотално отделени от икономическата реалност“, както и, че чадърът на централните банки изкриви риск-представата на пазарите.
„В момента инвеститорите не могат да определят какъв е рискът на международните пазари и срещу какво да се направи бенчмарк на риска“, посочи Райков.
Какви са рисковете на международните пазари? Кои от цените ще останат в историята? До какво ще доведе финансовата недисциплинираност? Колко лоши са новините за британския паунд?
Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.
Видеа с всички гости на предаването “Светът е бизнес” гледайте тук.
преди 3 години Грешката е във формулировката. Златото не поскъпва. Парите се обезценяват. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Преславе,ще стане колкото и стана 3500 долара тройунцията.Статията да се чете наобратно .Със здраве . отговор Сигнализирай за неуместен коментар