„Промениха се технологиите, самата искрица да търсиш как работят нещата, да следиш новите технологии, постоянно да се развиваш и да учиш всеки ден се запази“, коментира той.
Наков напомни, че „уменията да учиш и мислиш логически са страшно важни”.
"Фокусът е върху уменията, а не върху знанията, защото знанията могат да се намерят, а уменията са в това, така да подредиш знанията, че да свършиш работа", смята той.
IT експертът сподели, че в SoftUni оценяват преподавателите на базата на обратната връзка от студентите.
"Ако те кажат, че преподавателят е кадърен и ги вдъхновява, той продължава да ги учи. Ако резултатите са лоши - ние го сменяме спешно", разказа още Наков.
Мотивацията на основателя на SoftUni е в каузата да се даде професия и работа на хиляди млади хора и всеки, който има някакъв талант за технически науки, да има възможност да го развие.
"Лекциите са по подобие на килийните училища. Най-добрите от курса ги взимаме за асистенти и така един преподавател може да обучава стотици хора. Домашните се проверяват през система, която показва точките", обясни Светлин Наков.
Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.
преди 5 години Умения, знания - отсяти като плевели от зърно. Типично взиране в детайлите без да се прави връзка между тях. Как едното съществува без другото знае само авторът на подобна дихотомна хипотеза. отговор Сигнализирай за неуместен коментар