Първият фокус на срещата на страните от Г-20 са двустранните срещи, а вторият е дали ще има заключителен документ. Френският президент Еманюел Макрон каза, че ако и този път не се включат ангажиментите към Парижкото споразумение, Г-20 ще бъде без Франция. Това трябва да бъде ангажимент на всички. Подобно споразумение има смисъл, ако е глобално. Това коментира в ефира на Bloomberg TV Bulgaria Ивайло Калфин, съветник на еврокомисаря по бюджет и финанси, бивш вицепремиер.
Според него Китай е приоритетна тема. "Ще присъстват част от най-важните представители на Европейския съюз - на Германия, Франция, Холандия, Испания, Италия, които в неделя се очаква да стигнат до съгласие за разпределение на високите постове в Европа. Други важни теми са свързани с участието на Русия и напрежението около отпадането на военните ангажименти, особено свързаните с ракетите със среден обсег. Всички очаквания, че търговската война ще се отрази и на двете икономики - САЩ и Китай, са факт", допълни той.
Калфин посочи още, че американският президент Доналд Тръмп е влязъл в коловоз, от който трудно ще излезе сам. „Вече има спад на износа за Китай, особено на хранителни продукти. Заплахата за международния мир и отношения е много голяма заради конфронтацията САЩ-Иран", допълни бившият вицепремиер.
преди 5 години Централните банки на Г-20 работят по грешен начин. Заради фаталната държавна грешка колкото повече е икономическия растеж в страните на Г-20, толкова повече са техните щети. Ситуацията подсигурява провалът на правителствата на Г-20.За спасението на държавите от Г-20 от от нови щети е необходимо техните централни банки да работят по правилен начин. отговор Сигнализирай за неуместен коментар