Insaiders добавя стойност към преживявания с цел опознаване на културата и природата на България.
Това заяви Пламен Иванов, основател на стартъпа Insaiders, в предаването "Бизнес среща" на Bloomberg TV Bulgaria.
“Идеята ми за Insaiders дойде през престоя ми в Австралия през 2017 г., където в рамките на множество пътувания се запознах с автентичната култура на континента”, разказа Иванов, който решава да създаде подобен проект, с който да популяризира България.
Идеята на платформата е да предложи преживявания на туристите в рамките на един ден, в който те да се срещнат с българското изкуство.
"Свързваме местни професионалисти от различни сфери – екскурзоводи, артисти, планински водачи, фолклорни танцьори, кулинарни специалисти, занаятчии с чужденци, които посещават България временно, за да им предложим еднодневни преживявания, с които да опознаят България", посочи Иванов.
Бизнес моделът е процент комисиона от самата стойност на преживяването, което се обявява от самия изпълнител на услугата.
Основателят на стартъпа Insaiders разкри, че началото на проекта е в София, но смята да го доразвиe в Пловдив, Велико Търново, Варна, Бургас.
"Разчитаме на рекламата между отделните хора, както и на социалните мрежи. Планираме партньорства с инфлуенсъри, блогъри. На този етап потребителите са малко, тъй като стартирахме едва в края на тази година. Тепърва предстоят дейности в тази насока. Началната инвестиция е малка, защото не сме инвестирали в програмисти", обясни Пламен Иванов.
Той информира, че кулинарните и занаятчийските преживявания привличат най-голям интерес.
“На този етап проектът се издържа със собствени средства. Но аз не бих загърбил началната мисия в името на инвеститорски интереси. Ако има инвестиции, те трябва да са свързани с нашата цел. Трябва ни устойчиво развитие на този вид туризъм, фокусиран върху автентични преживявания в България", категоричен е основателят на Insaiders.
Какви са намеренията на Пламен Иванов да разшири обхвата на платформата? Как ще събере екип? Кои национални обекти ще влязат в платформата? Защо стартъпът не търси външно финансиране?
Повече от разговора вижте във видео материала.