Изкуственият интелект се използва за кибератаки срещу системите. Надпреварата сега е в осигуряване на машини за киберсигурност. За това предупреди Борис Гончаров, главен стратег по киберсигурност в компанията Amatas, в предаването „Бизнес старт“ на Bloomberg TV Bulgaria.
Той обясни кои са акцентите на десетото юбилейно издание на Webit, в което предприемачите ще обсъждат най-авангардните технологии и идеи.
„Това, което отличава Webit от други подобни събития, е, че акцентира върху иновациите, стъртъпите, върху новите идеи и това, което се случва в киберпространството“, посочи експертът.
Според него на Webit могат да се видят доста идеи за реализация на продукти и услуги в тази насока.
„Говорим за възможно най-иновативните неща, свързани с AR, VR, MR, AI, блокчейн технологии“, поясни Гончаров и заяви, че най-интересни в своята практичност са блокчейн технологиите и тяхното приложение във всяка една сфера.
„Най-интересни са именно имплементациите, свързани със сигурността, с установяване на друг тип отношения между компании. Това определено ще бъде нещо, което ще промени доста съществено и радикално това, което виждаме и с което работим, коментира той. – Това, което отличава Webit е, че на него се вижда реализацията на иновативните идеи.“
Борис Гончаров е на мнение, че българският бизнес не е защитен от кибератаки и не е подготвен за тях.
Какви са ползите на хората от технологиите? Кои са предизвикателствата на международния форум Webit? Как се внедряват приложенията на блокчейн технологиите? Намалява ли се цената на в блокчейн технологиите? Отделят ли българските компании пари за информационна сигурност? Какви слабости показват хакерските атаки, които предизвикват промени в киберсигурността? Защитени ли са мобилните устройства? Как да контролират и да се защитават потребителите от кражба на данни?
Вижте повече от разговора във видеото