Тази година Министерство на образованието и науката (МОН) официално призна електронните учебници. Беше въведено задължителното условие, когато се внася за одобрение печатен учебник, да се внася и негов електронен вариант.
Така електронният учебник се превръща в полезен помощник за учениците, които могат да го ползват през своите смарт устройства. От друга страна, помага и на учителите, защото пести време. Това коментираха пред Bloomberg TV Bulgaria Владимир Кръстев, мениджър на "Просвета Либри" и Весела Михайлова, редактор в издателство "Просвета".
От 5-6 години издателството разработва електронни учебници с 3D визуализации. Те непрекъснато могат да бъдат обогатявани с нова информация.
Дистанционното обучение, също се развива у нас. Пример за това е стартъпът daskal.eu. Основателят му Калоян Кирилов коментира възможностите и предимствата на идеята. "Проектът създава виртуална стая, в която ученик или група ученици могат да учат със своя учител на живо и да правят тестове", обясни той.
"Дистанционното образование може да съвместява традиционните методи с модерните технологии", каза Борис Михайлов, зам.-директор на Математическата гимназия в Пловдив.
"В основата на всичко стои личността на учителя, а с помощта на модерните технологии учебният процес може да стане далеч по-продуктивен и да подобри връзката с учениците", допълни той.
Вижте още във видеото:
Можете да гледате още в сайта на Bloomberg TV Bulgaria.
http://www.bloombergtv.bg/