Поддоставчикът на Apple Foxconn обяви, че очаква приходите му за първото тримесечие да нараснат с повече от 15% спрямо година по-рано, подкрепени от силните продажби на iPhone и голямото търсене на електроника по време на блокадите заради Covid-19, предава Ройтерс.
По-рано най-големият поддоставчик на електроника в света прогнозира силно търсене на новия iPhone 12, заявявайки, че бизнесът му ще бъдe подкрепен от „по-силните от очакваното“ продажби на смартфони и устройства за комуникация предвид тенденцията за работа от вкъщи заради пандемията.
Базираната в Тайван Foxconn днес разкри, че очаква приходите от потребителска електроника, които включват смартфони и умни часовници, да нараснат с повече от 15% през тримесечието от януари до март спрямо година по-рано. Компанията не споделя повече подробности.
Foxconn твърди, че приходите ѝ от облачни продукти, където попадат сървърите и приходите от продукти като лаптопи, ще нараснат с около 10% през първото тримесечие, отново на годишна база.
Миналия месец председателят на Foxconn заяви, че очаква компанията и нейните клиенти да се сблъскат с „ограниченото влияние“ на липсата на чипове, която засегна сериозно автомобилната индустрия.
Foxconn, чието официално име е Hon Hai Precision Industry, по-рано беше споделяла, че очаква приходите ѝ да нараснат с около 10% през 2021 г.
През последната година тя обяви няколко сделки за производството на електрически превозни средства, включително с американската Fisker, китайските Byton и Zhejang Geely Holding Group и звеното на Fiat Chrysler – Stellantis.
Цената на акциите на Foxconn нарасна с повече от 20% от началото на годината.
Движената от технологичния сектор тайванска икономика преживява бум благодарение на пандемията, която доведе до скок в глобалното търсене на таблети, компютри и смартфони.
Януарските поръчки за износ на Тайван, които са показател за търсенето на технологични продукти по света, скочиха с 49,3% спрямо година по-рано до 52,72 млрд. долара.
Миналия месец тайванското правителство ревизира нагоре прогнозата си за 2021 г., посочвайки, че икономиката ще нарасне с най-бързия си темп от седем години. Очаква се брутният вътрешен продукт да се разрасне с 4,64% благодарение на скока в износа, свързан с технологичното търсене.