Потребителите на компанията за споделено ползване на електрически скутери Lime вече могат да освобождават електрическите тротинетки и извън обозначените зони, но това ще им струва допълнителна такса, обявиха от българския офис на компанията. Освен това се разширява зоната на обслужване.
Нововъведението предвижда, че ако даден потребител избере да остави скутера си в отдалечен район (обозначен в приложението на Lime с червен цвят), то той ще заплати такса.
Потребителите, на които им се наложи да освободят е-тротинетка на Lime извън обозначените зони, ще бъдат таксувани с още 2 лв. Според компанията това е най-ниската такса за тази опция от всички други пазари, на които се предлага услугата.
„Стремим се нашата услуга да бъде от полза за всички столичани. Все повече от тях искат алтернатива за движението си из града, в който има толкова много коли. Тази тенденция е съвсем ясна и ние се стараем да отговорим на търсенето. С новото правило искаме да подсигурим наличието на скутери там, където те са най-нужни. Това не е ограничение, а стимул за по-отговорно ползване. Заедно с новото правило, ние разширяваме зоната на обслужване, включвайки нови места, където Lime е все по-популярен. Това включва райони в кварталите Лозенец, Павлово, Зона Б-18 и Банишора“, пояснява Петко Анчев, оперативен мениджър на Lime за България.
Проучване на компанията показва, че интересът към микромобилността се засилва и тя постепенно се превръща в ежедневен избор за все повече хора. В подкрепа на това развитие по-рано този месец Lime представи първата опция за абонамент LimePass, която дава възможност на тези, които всеки ден разчитат на споделените скутери, да се възползват от по-изгодни цени.
Петко Анчев, оперативен мениджър на Lime България, ще коментира ролята на споделените решения за микро мобилност върху развитието на градската среда през десетилетието в рамките на конференцията „Knowledge City 2020 – градове на бъдещето“, която се организира от Investor.bg на 19 февруари от 09:30 часа в Capital Fort (бул. Цариградско шосе 90, София).
преди 4 години Ако видиш оставена на тротоара тротинетка, която пречи на движението на пешеходците, имаш ли право да я изриташ на пътното платно? Според мен това не е вандализъм. отговор Сигнализирай за неуместен коментар