Директорът за политиките по опазване на околната среда в Apple Inc Лиза Джаксън възнамерява да използва влиянието на производителя на iPhone, за да постигне по-широко използване на рециклирани материали и възобновяемата енергия. „Смятаме, че е важно да използваме ролята си в частния сектор, за да окажем натиск за смели действия по отношение на изменението на климата - и да дадем добър пример", заяви Джаксън, която е била ръководител на Агенцията за опазване на околната среда на САЩ при президента Барак Обама.
Пример е използването на рециклирани редки метали в новия iPhone 11 - за първи път в смартфон. „Ако направим това и другите могат да го направят", каза Джаксън. „Надяваме се, че това развитие ще подтикне и другите към действия, за да можем да създадем търсенето, необходимо за мащабиране на този рециклиран материал още по-бързо“. Apple също така използва за някои свои модели рециклиран алуминий.
Джаксън счита, че в момента има нов социален фокус върху опазването на околната среда. „Хората жадуват за истинска промяна и лидерство по този въпрос и чувствам, че сме на повратната точка. Самият факт, че 1,5 милиона души излязоха на улиците за протестите срещу измененията на климата в Германия, показва, че този път става дума за нещо различно“.
Тя също така вярва, че потенциалът за съвместно справяне с „плашещите“ климатични предизвикателства е по-голям от всякога. „И гласове като тези на Грета Тунберг са толкова важни за яснотата, от която се нуждаем за нашия стремеж и подход", пояснява мениджърът.
Едно от предизвикателствата е това, че много компании не осъзнават нуждата да избират между доброто на планетата и собствената си печалба. Има нужда от интелигентни и иновативни решения, за да се намалят емисиите на въглероден диоксид (CO2) силно и устойчиво. В същото време се изисква и държавно регулиране, пояснява Джаксън.
Apple обяви през миналата година, че всички поделения на групата ще бъдат захранвани изцяло от възобновяема енергия. Междувременно 44 доставчици на групата се ангажираха с подобна политика. Apple публикува информация за емисиите на CO2, които би трябвало да генерира през целия живот всяко от нейните устройства. За новия iPhone 11 Apple очаква 72 килограма CO2 на устройство, от които 79 процента ще са при производството, а 17 процента - при употребата.
В технологичната индустрия има и други добри примери. Google например също черпи цялото си електричество от възобновяеми източници. Наскоро Amazon обяви, че напълно ще прехвърли енергийните си нужди към възобновяеми източници до 2030 г.
преди 5 години но пак ще е супер скъп и с по малко функции от конкурентите :):) хахаха отговор Сигнализирай за неуместен коментар