В писмо до своите инвеститори анализаторът на KGI Минг-Чи Куо пише, че смартфонът на Apple догодина може да има тяло от стъкло и метална рамка, с което той ще се доближава до визията на модела iPhone 4, но и на актуални конкуренти като Galaxy S7 и Xperia Z5.
Очаква се обаче стъкленият корпус на iPhone да бъде с извит гръб и извит дисплей (по подобие на S7 edge). Като цяло дизайнът щял да претърпи значителна промяна за производителя - с по-тънки рамки около екрана и с по-удобен захват.
Анализаторът смята, че Apple ще се опита да приложи екзотични материали за допълнителна диференциация на iPhone в морето от конкуренти. Куо очаква Apple да избере стъклото за нов дизайн, тъй като материалът може лесно да се оформи и има добри свойства за по-тънка и олекотена конструкция на дизайна. Другите възможности за материал включват пластмаса и керамика.
От друга страна следващото поколение на iPhone се очаква да включва безжично зареждане и нови биометрични технологии за разпознаване, като сканиране на лицето и ириса, вероятно осъществявани чрез предната камера.
Apple притежава редица патенти, покриващи сигурна технология за разпознаване, включително различаване на потребителя, разчитащо на 3D разпознаване на лицата. Може би не е случайно, че компанията наскоро придоби Faceshift, фирма, която може да трансформира потребителското лице в дигитална 3D анимация в реално време.
Освен това Минг-Чи Куо очаква Apple да пусне модел с 5,8 инчов AMOLED екран, който ще замени сегашния 5,5-инчов фаблет.
В същото време един от известните технологични наблюдатели Уолт Мосберг от The Verge се обърна в своята колонка към Apple с редица пожелания за новия iPhone 7. Според него този нов iPhone може се изправи пред провал, ако Apple не вдигне летвата и не подобри поне седем показателя в своя основен продукт.
Мосберг е съставил списък с подобренията, които са необходими на iPhone 7:
- Увеличаване живота на батерията (без оглед на дебелината на корпуса).
- Бързо зареждане (като при флагманите с Android).
- Намаляване на страничната рамка и пространството отгоре и отдолу на дисплея.
- Подобряване на камерата с оптично увеличение (новата камера на Samsung е по-добра).
- Водоустойчивост
- Увеличаване на основния обем от памет (16 GB е твърде малко).
- Подобряване на софтуера. Пощата трябва по-добре да работи с Gmail, Siri да работи с картите, услугата iMessage трябва да стане кросплатформена.
Всички изброени особености са вече реализирани в топ устройствата под управлението на Android.
Apple като цяло използва най-малките батерии в устройствата си в сравнение с конкурентите. Последните слухове също свидетелстват за това, че корпусът на iPhone 7 ще стане още по-тънък. С тази стратегия обаче смартфоните на Apple едва ли ще успеят да надминат конкурентите по отношение на автономна работа. Например масивният Moto Droid Turbo 2 е снабден с батерия от 3760 мАч и може да работи в смесен режим повече от два дни.
На пазара няма флагманско устройство с Android, което да не поддържа функцията за бързо зареждане Quick Charge 2.0 или 3.0. В Moto Nexus 6 тази възможност се появи още преди година и половина.
Разглеждайки предния панел на Samsung Galaxy S7 и LG G5, голямата рамка около дисплея на iPhone предизвиква недоумение, казва журналистът. Предната страна на смартфоните на Apple явно не съответства на дизайна от "света на иновациите". Анализаторът е уверен, че е време компанията да се откаже от бутона Home, за да направи дизайна на устройството си по-съвременен.
От друга страна камерата на iPhone винаги е била смятана за най-добрата на пазара. Камерата на iPhone 7 навярно ще надмине сама по себе си тази на iPhone 6s и ще получи уникални функции, като оптично увеличение като в LG G5.
Мосберг говори за водонепропускливост, която отдавна е налице в смартфоните на Sony и Samsung. Според него iPhone трябва да стане по-здрав и устойчив на механични повреди. По отношение на недостатъчността на 16 GB вградена памет в базовата модификация на iPhone Мосберг е много прав, като е изразил мнението на мнозинството.
Днес 16 GB са пренебрежително малък обем. Флагманските смартфони с Android не само дебютират с капацитет 32 GB, но и предлагат на потребителите възможност за разширяване на паметта с помощта на microSD слот за карта памет. Потребителите на iPhone ще трябва да платят 200 долара за прехода от 16 до 128-гигабайтовата версия.
И по отношение на последната забележка - Android платформата вече има кросплатформени приложения за разговори и съобщения — Hangouts. Мосберг сега смята, че Apple също трябва да направи FaceTime и iMessage кросплатформени услуги.