Производителят на принтери Hewlett-Packard продължава да страда от слабите продажби на световния пазар на PC-та и през последното тримесечие, като отчита с 10% по-ниски приходи, както и с една трета по-ниска нетна печалба. Акционерите обаче се бяха настроили на още по-слабо представяне и реагираха положително на данните. В следборсовата търговия акциите на HP скочиха с почти 13 процента, а от началото на годината цената на книжата на HP нарасна с 50 процента, пише Wall Street Journal.
HP продължи да намалява разходи, изцеди повече пари от своята дейност и намали планината с дългове. Групата също така увеличи прогнозата си за наличните парични средства са следващите три години.
„Обратът е в ход, може би нещата се случват малко по-добре, отколкото очаквахме", заяви в интервю за вестника главният изпълнителен директор Мег Уитман. Тя добавя още пред акционерите, че текущата година ще бъде годината на възстановяване за групата. Последните тримесечни резултати потвърждават тази оценка: И в четирите ключови бизнес области продажбите са намалели. В PC подразделението приходите от продажби се свиват в съзвучие със спада на цялата компютърна индустрия дори с почти една пета. В бизнеса със сървъри HP отчита с почти 10 на сто по-ниски приходи.
Мениджмънтът е успял да гарантира, че балансът няма "напълно да се разпадне, и това е най-малкото нещо съществено", казва Роб Кира, анализатор от Evercore Partners. „Изгарящият въпрос сега е: Какво следва след съкращаването на разходите?"
Според главния финансов директор Катерин Лесяк има многообещаващи нови бизнес подходи. HP е успяла да увеличи в известна степен цените на принтерите, които продава на компаниите в развиващите се пазари. На свой ред тези клиенти ще получават в замяна по-евтино мастило и други аксесоари. В резултат на това тези бизнес клиенти сега ще отпечатват повече страници, твърди Лесяк. Въпреки че стратегията все още не е напълно зряла, „можем да видим кривата на развитие и тя ни дава увереност".
преди 11 години Телекомите пренасят данни за здравеопазване, банкиране. Ако Теленор смятат да са като Мтел, които като Телеком Австрия влезнаха в политиката като раздадоха подкупи на много Австрийски политици (канцлер подаде оставка!) и в България на жената на Станишев за да има картели на телекома и австрииските банки, да погледнат акциите на Тел. Австрия и да знаят, че клиентите ще ги изритат от пазара. Няма телеком, които да си позволи изнудвания, подслушвания, подкупи, създаден от Чорни- издирван от Интепол. Кой вярва, че Мтел имат толкова клиенти като никои не плаща средното им 10 лв? Сигурно има още манипулирани данни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар