Компанията за конферентни видео разговори Zoom Video Communications обяви, че е подобрила мерките за сигурност в платформата си. Това се случва в момент, в който компанията е под обстрела на нестихващи критики, че не предлага достатъчно добра защита на своите потребители.
Новата версия, наречена Zoom 5.0, компанията нарича „крайъгълен камък“ в своя 90-дневен План за сигурност. Идеята е тази версия да бъде пусната до седмица, посочва изявление на уебсайта на фирмата.
„Горд съм, че достигнахме тази стъпка от нашия 90-дневен план, но това е едва началото. Изградихме нашия бизнес като носехме щастие на потребителите си. Ще спечелим доверието на нашите клиенти и ще им носим радост с непоколебимия си фокус върху предоставянето на най-сигурната платформа“, коментира Ерик С. Юън, главен изпълнителен директор на Zoom.
Проблемите на платформата излязоха на преден план през последните седмици, след като редица хора по света започнаха да работят от домовете си заради мерките, взети от правителствата, с цел овладяване разпространението на коронавируса.
Превръщането на дома в работно място и необходимостта от контакт с близки и колеги в момент, в който всички са призовани да спазват правилата за социално дистанциране, доведоха до бум в услугите за конферентни разговори като Zoom. Достъпността на Zoom, която може да се ползва безплатно, бързо я превърна в хит. В резултат на това платформата вече има 200 млн. потребители дневно. За сравнение само преди три месеца те бяха 10 млн. по данни на Ройтерс.
Но нарастващото потребление беше съпроводено от множество проблеми, включително т.нар. Zoombombing – случаите, в които външни лица успяват да влязат в чужди разговори и се намесват в тях.
Оказа се, че компанията не предлага криптиране от край до край на своите разговори, което ги превръща в лесна жертва на недробожелатели. Ситуацията се влоши бързо, когато част от големите компании, включително SpaceX на Илон Мъск, както и властите по света, забраниха на служителите си да ползват Zoom, защото услугата не може да предостави достатъчно добра защита.
В отговор на всичко това главният изпълнителен директор на Zoom обеща да предприеме действия за справяне с проблемите. За целта сега приложението залага на по-добро криптиране, гласи днешното съобщение на компанията.
преди 4 години Аа, сакън!Индийските програмисти имат незаменим принос в новите модели на Боинг,и техният полет към 60 000 000 000 $ държавна "помощ" джоб парасъ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години По принуда ползвам Teams. Не мога да повярвам, че MSFT си позволяват да пускат продукт, който е очевадна beta версия. От друга страна ZOOM е невероятен продукт, все едно не са пуснали нито един индиец да пипне кода. И какво стана - вместо MSFT да си оправи подобието на софтуер, впрегна PR машината да очерни конкуренцията. отговор Сигнализирай за неуместен коментар