Така коментира таксуването ни, когато се намираме в ЕС и сме свързани с оператор, различен от българския, Игнат Арсенов от Европейския потребителски център в предаването "Бизнес старт" на Bloomberg TV Bulgaria.
"Това означава, че плащайки една определена сума на месец, потребителят ще разполага с все повече гигабайти", поясни той.
По думите му вече няма да има допълнителни такси, а цената на разговорите ще е "като по нашия тарифен план“.
Арсенов информира, че съвсем скоро роумингът ще бъде разширен към Норвегия, Исландия и Лихтенщайн.
Той напомни, че няма ограничения за разговори и SMS-и при разговорите в ЕС, които се таксуват съобразно нашия тарифен план, но операторите могат да лимитират ограничението на мобилни данни.
“С течение на времето сигналите за високи сметки от страна на потребителите при разговори в чужбина намаляват. В ЕС не се наблюдават подобни проблеми, но се получават сигнали от потребители, които пътуват извън Общността, каза Арсенов. – Операторът е длъжен да уведомява потребителя дали е достигнал лимит, но в държавите извън ЕС възниква риск уведомлението да се забави. Цените на роуминга са много високи в съседните държави и може да се достигне до високи сметки."
Той предупреди, че има връзка между таксуването и пребиваването в дадена страна от ЕС повече от четири месеца.
Защо сигналите за проблеми с големи сметки в ЕС намаляват, но не и в държави извън Евросъюза? Защо потребителите на мобилни услуги не могат да следят лимита на телефоните си?
Вижте повече във видеото!
преди 7 години До сега трафика се тарифираше на първоначално влизане с 5кб. и последващо на всеки килобайт! А сега се тарифира направо с влизането с 1мб. И понеже 1000кб. са 1мб. значи ни изяждат Мб. 1000 пъти по-бързо без да сме ги консумирали! С това хайдушко тарифираше или трябва да увеличат(компенсират) с 1000 пъти по-вече Мб. или просто моб. нет на макс. скорост трябва да е неограничен както и минутите. Иначе какво плащаме?..поредната тенекия... отговор Сигнализирай за неуместен коментар